Помилка у коді ДКПП у ПН? Контролери проти податкового кредиту

Згідно з п. 201.10 ПКУ платник ПДВ може формувати податковий кредит за податковою накладною, яка містить помилки (виняток — некоректне зазначення коду УКТ ЗЕД, що спричиняє табу на податковий кредит). Але згадане положення ПКУ висуває занадто розпливчату вимогу: помилки не повинні заважати «ідентифікувати здійснену операцію, її зміст (товар/послугу, що постачаються), період, сторони та суму податкових зобов’язань».

Докладніше

Уряд послабив тиск контролюючих органів на бізнес

24 травня 2017 року в Кабінеті Міністрів України за ініціативи Мінекономрозвитку та Першого віце-прем’єр-міністра України Степана Кубіва відбувся черговий “Дерегуляційний день”.  

Докладніше

Чи повинен платник податків надати посадовим особам контролюючого органу при проведенні перевірки копії первинних документів, якщо їх ведення здійнюється в електронній формі?

Згідно з п. 44.1 ст. 44 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI (далі – ПКУ) для цілей оподаткування платники податків зобов’язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов’язаних з визначенням об’єктів оподаткування та/або податкових зобов’язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов’язаних з обчисленням та сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством.

Докладніше

Несвоєчасне подання звіту в разі витрачання підзвітних коштів: чи бути штрафу

У разі придбання працівником за власні готівкові кошти товарів для потреб підприємства, використання власних коштів у відрядженні у визначені законодавством строки подається Звіт про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт (далі — Авансовий звіт).

Докладніше

Ощадбанк надасть майданчик, що замінить санкційний додаток 1С

Про це повідомив голова правління Ощадбанку Андрій Пишний під час інтерв’ю НВ Бізнес. Державний Ощадний банк розробляє систему, орієнтовану на обслуговування малого та середнього бізнесу. Система представляє собою просунутий інтернет-банкінг для представників МСБ.

Докладніше

Запропоновано збільшити допущений обсяг розрахунків без РРО до півмільйона гривень

Граничний розмір річного обсягу розрахункових операцій із продажу товарів (надання послуг) без РРО планують збільшити з 200 тис. грн до півмільйона. Відповідний проект змін підготовлено Мінекономрозвитку.

Докладніше

Подання повідомлення за ф. № 20-ОПП у разі придбання (оренди) транспортного засобу

Чи потрібно подавати повідомлення за ф. № 20-ОПП ЮО, яка придбала (орендує) транспортний засіб для своїх господарських потреб або потреб відокремленого підрозділу (філії)?

Докладніше

Чи повинен платник податків надати посадовим особам контролюючого органу при проведенні перевірки копії первинних документів, якщо їх ведення здійнюється в електронній формі?

Згідно з п. 44.1 ст. 44 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI (далі – ПКУ) для цілей оподаткування платники податків зобов’язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов’язаних з визначенням об’єктів оподаткування

Докладніше

Експортери можуть вивозити товар нижче за ціну придбання, не доплачуючи ПДВ

Контролери роз’яснили, як визначати базу обкладення ПДВ під час експорту придбаних товарів, за ціною, нижчою за вартості придбання. Фіскали нарешті відмовилися від ідеї обкладати таку різницю за ставкою 20%. І пояснили, що до всього обсягу постачання застосовують ставку 0%.

Докладніше

Уточнено обов’язок підприємств сповіщати працівників про виклик до військкоматів

Поточна редакція ст. 38 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» від 25.03.1992 р. № 2232-XII передбачає спеціальні обов’язки для органів місцевого самоврядування, керівників підприємств, установ та організацій, у т.ч. навчальних закладів, незалежно від підпорядкування та форм власності, розташованих в адміністративно-територіальних одиницях, де немає військових комісаріатів.

Докладніше

Про оподаткування надміру виплачених добових

Якщо розмір добових витрат на відрядження перевищує встановлені граничні розміри в пп. 170.9.1 ПКУ, то сума такого перевищення є об’єктом обкладення податком на доходи фізичних осіб і визначається в порядку, установленому п. 164.5 ПКУ.

Докладніше

Чи переноситься строк подання авансового звіту у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю

Чи обкладається ПДФО сума надміру витрачених коштів, отриманих платником податку на відрядження, не поверненої в установлений строк у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю такого платника?

Докладніше

Декларацію на податкову знижку можна подати до кінця року

Кампанія декларування минулорічних доходів громадян закінчилася, але не для осіб, які мають право подати декларацію добровільно з метою реалізації свого права на податкову знижку. Такі особи можуть подати декларацію до кінця 2017 року, нагадують в Головному управлінні ДФС в Івано-Франківській області.

Докладніше

Помилково перерахували кошти не тому контрагенту: що в ПДВ-обліку

Якщо між підприємствами існують договірні відносини щодо постачання товарів/послуг, підприємство — отримувач коштів (платник ПДВ) на дату зарахування коштів на поточний рахунок повинен нарахувати податкові зобов’язання та скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови стосовно реєстрації в порядку, визначеному законодавством, електронного підпису вповноваженої платником особи та зареєструвати її в ЄРПН у встановлений ПКУ строк.

Докладніше