ЧИ ЗОБОВ’ЯЗАНИЙ ФОП, ЯКИЙ В ОСНОВНОМУ ЗНАХОДИТЬСЯ ЗА КОРДОНОМ, ПОДАВАТИ ЩОРІЧНУ ДЕКЛАРАЦІЮ ПРО ДОХОДИ?

З одного боку відповідь була очевидною – так, повинні подавати. Такий підхід фіскальних органів ми читаємо в ІПК від 04.02.2019 р. №388/ІПК/26-15-13-06-12, де ГУ ДФС у м.Києві пояснила таке:

  • спершу треба визначитися чи часом даний підприємець не є нерезидентом у розумінні Податкового кодексу України (далі – ПКУ). Утім майже очевидно, що не є – адже і ФОПом зареєстрований в Україні, і є громадянином України. Згідно ПКУ якщо неможливо визначити резидентський статус фізособи, використовуючи положення пп. 14.1.123 ПКУ, то фізична особа вважається резидентом, якщо вона є громадянином України.
  • згідно пп. 16.1.3 ПКУ платники податків зобов’язані подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов’язані з обчисленням і сплатою податків і зборів.
  • платниками податків є фізособи (резиденти і нерезиденти України), які мають, одержують (передають) об’єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об’єктом оподаткування згідно з ПКУ або податковими законами, і на яких покладено обов’язок із сплати податків та зборів згідно з Кодексом.
  • відповідно до п. 177.5 ПКУ фізособи – підприємці подають до контролюючого органу податкову декларацію за місцем своєї податкової адреси за результатами календарного року у строки, встановлені ПКУ для річного звітного податкового періоду.

Власне все це в сукупності і дає можливість зробити висновок про те, що фізична особа — підприємець, незалежно від кількості календарних днів перебування на території України протягом календарного року, вважається резидентом України, і повинен за результатами календарного року подавати до контролюючого органу податкову декларацію за місцем своєї податкової адреси.

Текст ІПК від 04.02.2019 р. №388/ІПК/26-15-13-06-12 шукайте за посиланням тут.

«Справжня Бухгалтерська Газета»

©ТОВ «Ті Сі Джи Консалтинг»

Замовити письмову консультацію у наших податкових експертів: tovtcgroup@gmail.com

Схожі публікації

Leave a Comment