Чи штрафують за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних, які не надаються отримувачу?

ДФС УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 04.02.2019 р. №387/6/99-95-42-03-15/ІПК

Державна фіскальна служба України розглянула лист про надання індивідуальної податкової консультації щодо застосування штрафних санкцій, передбачених пунктом 120-1.1 статті 120-1 Податкового кодексу України (далі — Кодекс), в разі порушення платником податку граничних строків реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі — ЄРПН) податкових накладних, які не надаються отримувачу (покупцю) товарів/послуг, складених на постачання товарів/послуг для операцій, які звільнені від оподаткувати, і повідомляє таке.

Вимоги до граничних строків реєстрації податкових накладних або розрахунків коригування до такої податкової накладної (далі – розрахунок коригування) в ЄРПН передбачені пунктом 201.10 статті 201 Кодексу.

Порушення платниками ПДВ граничного строку, передбаченого статтею 201 Кодексу, для реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування в ЄРПН (крім податкової накладної, що не надається отримувачу (покупцю), складеної на постачання товарів/послуг для операцій: які звільнені від оподаткування або які оподатковуються за нульовою ставкою) тягне за собою накладення на платника ПДВ, на якого відповідно до вимог статей 192 та 201 Кодексу покладено обов’язок щодо такої реєстрації, штрафу в розмірі від 10 до 50 відсотків (пункт 120-1.1 статті 120-1 Кодексу).

Отже, за порушення термінів реєстрації податкових накладних або розрахунків коригування в ЄРПН штрафні санкції, визначені Кодексом, не застосовуються виключно до податкових накладних, що не видаються отримувачу (покупцю) та складені на постачання товарів/послуг, які звільнені від оподаткування та оподаткування за нульовою ставкою.

Коментар до тексту ІПК від 04.02.2019 р. №387/6/99-95-42-03-15/ІПК читайте тут.

Схожі публікації

Leave a Comment