Оподаткування доходів резидента Кіпру у вигляді дивідендів та продажу акцій інвестиційного фонду: рекомендації ДФСУ

Сьогодні ми поговоримо про ІПК від 07.02.2019 р. №433/ІПК/26-15-12-03-11, в якій ГУ ДФС у м.Києві дала відповіді на ці два питання. Підхід фіскалів такий.

Виходячи із умов Конвенції про уникнення подвійного оподаткування з республікою Кіпр та норм ПКУ, якщо право на отримання дивідендів за акціями КІФ (резидента України) має компанія, яка є резидентом Республіки Кіпр, фактичним власником таких дивідендів, володіє 20% капіталу в такому КІФ, і/або інвестувала в придбання акцій такого КІФ не менше 100000 євро та не має постійного представництва в України, то така виплата підлягає оподаткуванню в Україні за ставкою 5% від загальної суми дивідендів. Недотримання таких умов може потребувати сплати податку за ставкою 15%

А от що стосується оподаткування доходів від продажу акцій інвестиційного фонду, то в Конвенції з Кіпром питання щодо оподаткування доходів від відчуження майна регулюються ст.13. Норми цієї статті не передбачають оподаткування доходу від відчуження акцій або інших цінних паперів. Згідно з п. 4 ст. 13 Конвенції, доходи від відчуження будь-якого майна, іншого ніж те, про яке йдеться у попередніх пунктах цієї статті, оподатковуються тільки в тій Договірній Державі, резидентом якої є особа, що відчужує майно. Таким чином стає логічно, що доходи, отримані компанією – податковим резидентом Кіпру з України від викупу акцій КІФ (резидента України), то відповідно до положень п. 4 ст. 13 Конвенції зазначені доходи підлягають оподаткуванню в Республіці Кіпр.

Однак просто знати це – мало. Порядок застосування міжнародного договору України про уникнення подвійного оподаткування стосовно повного або часткового звільнення від оподаткування доходів нерезидентів із джерелом їх походження з України визначено ст. 103 ПКУ. Згідно п. 103.2 особа (податковий агент) має право самостійно застосувати звільнення від оподаткування або зменшену ставку податку, передбачену відповідним міжнародним договором України на час виплати доходу нерезиденту, якщо такий нерезидент є бенефіціарним (фактичним) отримувачем (власником) доходу і є резидентом країни, з якою укладено міжнародний договір України.

Однак застосування міжнародного договору України дозволяється тільки за умови надання нерезидентом особі (податковому агенту) документа, який підтверджує статус податкового резидента згідно з вимогами п. 103.4 ПКУ.

Тож така довідка (або її нотаріально засвідчена копія) підтверджує, що нерезидент є резидентом країни, з якою укладено міжнародний договір України. Без такої довідки доходи нерезидента із джерелом їх походження з України підлягають оподаткуванню відповідно до законодавства України з питань оподаткування (п.103.10 ПКУ).

Текст ІПК від 07.02.2019 р. №433/ІПК/26-15-12-03-11 шукайте за посиланням тут.

«Справжня Бухгалтерська Газета»

©ТОВ «Ті Сі Джи Консалтинг»

Замовити письмову консультацію у наших податкових експертів: tovtcgroup@gmail.com

Leave a Comment