Як виправити у податковій накладній суму операції: алгоритм виправлення

Підхід ДФСУ з даного питання на сьогодні здається вже сформованим. І він такий: обнуляємо «стару» накладну і складаємо нову.

Консультація з таким висновком є, зокрема, в категорії 101.16 ЗІР. Зауважимо, що податкові зобов’язання мають бути донараховані датою їх виникнення, а не за датою виявлення помилки.

Тим не менеш із таким підходом виникають точки напруження:

  • платник може бути оштрафований через несвоєчасну реєстрацію ПН за ст. 120-1 Податкового кодексу України (ПКУ) – від усієї суми в ПН;
  • можуть виникнути проблеми із показником «∑Перевищ», тому спершу слід зареєструвати правильну ПН, а потім її виправляти РК з типом причини 20
  • важливо врахувати, що зобов’язання повинні в будь-якому разі потрапити до декларації того періоду, в якому вони виникли. Тому можливо доведеться подати уточнюючий розрахунок. Відповідно, покупець отримає право на податковий кредит вже після реєстрації правильної ПН.

Не зважаючи на підхід фіскалів, все ж може мати місце рішення, коли платник складає  саме розрахунок коригування до ПН. Для виправлення було б у РК першим рядком відмінусувати неправильні дані, а другим рядком (з новим порядковим номером, якого раніше не було в ПН) — записати правильні показники. Такий підхід в цілому відповідає законодавству, але фіскали вочевидь будуть проти. Та й ваш контрагент від страху може відмовитися приймати цей РК.

Схожі публікації

Leave a Comment