Без вини винуватий, або штраф за нереєстрацію ПН за будь-яких умов

Вісник. Офіційно про податки 

Постанова Шостого апеляційного адміністративного суду від 26.03.2019 р. у справі № 826/2484/18

ГУ ДФС у м. Києві було проведено камеральну перевірку своєчасності реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних ТОВ. За результатами перевірки прийнято податкове повідомлення-рішення, яким до позивача застосовано штраф.

Позивач наводив у своїх доводах те, що контролюючим органом штучно було створено перешкоди для реєстрації податкових накладних. Зокрема, позивач посилався на те, що ним неодноразово направлявся засобами електронного зв’язку договір про визнання електронних документів, проте Державною фіскальною службою України вказаний документ прийнято не було.

Суд першої інстанції відмовив у задоволенні позову виходячи з того, що ГУ ДФС у м. Києві правомірно було застосовано штраф відповідно до частини 2 ст. 1201 ПКУ.

Колегія суддів ШААС наголошує, що норми ПКУ не містять такої підстави для звільнення від відповідальності за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних як відсутність вини суб’єкта господарювання, крім того, позивач наділений правом оскарження протиправних дій/бездіяльності контролюючого органу як в адміністративному так і судовому порядку, проте доказів оскарження дій податкового органу щодо відмови у реєстрації чи розірванні договору про визнання електронних документів ТОВ до суду не надано.

Крім того, відповідно до прохальної частини позовної заяви передбачено, що предметом оскарження в межах зазначених правовідносин є саме ППР, а не протиправна бездіяльність/дії контролюючого органу щодо відмови у реєстрації чи розірванні договору про визнання електронних документів.

Автор: Сергій Демченко, начальник Управління забезпечення функціонування СУР Департаменту аналізу ризиків та протидії митним правопорушенням Державної фіскальної служби України

Схожі публікації

Leave a Comment