Пропустили ПДВ-реєстрацію — з якого числа нараховувати податок

Не секрет, що особа, яка підлягала обов’язковій реєстрації, але не зареєструвалася платником ПДВ, несе відповідальність на рівні зареєстрованого платника (п. 183.10 Податкового кодексу України).  Контролери пояснили, як відбувається нарахування ПДВ у випадку невчасного подання заяви на ПДВ-реєстрацію*.  

* Не пізніше за 10 число місяця, що настає за місяцем, у якому обсяги оподатковуваних постачань перевищили 1 млн грн за 12 попередніх звітних періодів.

У цьому разі обов’язок нарахувати та сплатити податкові зобов’язання з ПДВ виникає з дня, що настає за граничним днем, який установлено для подання реєстраційної заяви, тобто з 11 числа календарного місяця, що настає за місяцем досягнення реєстраційного обсягу.

Зауважимо, що через невчасне подання реєстраційної заяви суб’єкт господарювання не лише повинен сплатити ПДВ і штрафні санкції, а й не має права на податковий кредит та бюджетне відшкодування за період, коли перебував без ПДВшного статусу.

ІПК ДФСУ «Про порядок оподаткування ПДВ операцій з постачання послуг та реєстрації ОСББ як платника податку» від 31.08.2017 р. № 1773/6/99-99-15-03-02-15/ІПК.

За матеріалами ВоБУ

Схожі публікації

Leave a Comment