Нацбанк про нюанси заповнення касових ордерів

Нацбанк у листі від 14.09.2016 р. №50-0004/77077 нагадує, що на сьогодні порядок ведення касових операцій для підприємств і організацій визначено у Положенні №637. Це Положення визначає порядок ведення касових операцій юридичними особами (крім банків) незалежно від організаційно-правової форми та форми власності і фізичними особами, які здійснюють підприємницьку діяльність, а також форми касових документів, що застосовуються ними. Типові форми касових документів наведені у додатках до Положення.

Відповідно до норм п’ятого абзацу п. 3.10 глави 3 Положення у касових ордерах, які оформляються на загальну суму проведених підприємством касових операцій (видача готівки за видатковими відомостями, спеціальними платіжними засобами, здавання готівки до банку, отримання готівки з банку за чеком та оприбуткування її в касі тощо), реквізит «Одержав» (видаткового касового ордеру) або «Прийнято від» (прибуткового касового ордеру) не заповнюється.

У разі приймання від фізособи до каси підприємства готівки за прибутковим касовим ордером у рядку «Прийнято від» касового ордеру зазначається прізвище, ім’я, по батькові фізичної особи, яка отримує товар (роботи, послуги), що відповідає вимогам законодавства України.

 

За матерілами НБУ

Схожі публікації