ПІДПРИЄМСТВО ВІДКРИЛО РАХУНКИ ДЛЯ СОЦВИПЛАТ: ЧИ ПОВИННО ВОНО ПОВІДОМЛЯТИ ОРАГНИ ДФС ПРО ВІДКРИТТЯ ЦЬОГО РАХУНКА?

Робити цього не потрібно, оскільки про всі відкриті рахунки податківців повідомляють банки.

Про це сказала і ДФС в ІПК від 14.01.2019 р. № 102/6/99-99-08-02-01-15/ІПК, де розглянула питання щодо направлення банками повідомлень про відкриття/закриття рахунків типу 2560 «Державні позабюджетні фонди». Влесне фіскали і нагадують, що відповідно до п. 2 ст 69 ПКУ, банки та інші фінансові установи зобов’язані надіслати повідомлення про відкриття або закриття рахунка платника податків- юридичної особи до податкової. Така ж норма є в Інструкції про порядок відкриття, використання і закриття рахунків у національній та іноземних валютах, затвердженій постановою Правління НБУ від 12.11.2003 р. № 492. Також у разі зміни рахунків клієнтів відповідно до п. 5 розд. 19 Інструкції від 12.11.2003 р. № 492 банк зобов’язаний у встановленому законодавством України порядку надіслати повідомлення до відповідного контролюючого органу про зміну поточного/вкладного (депозитного) рахунку такого клієнта:

  • юридичної особи;
  • відокремленого підрозділу;
  • іноземного представництва, яке відповідно до законодавства України зобов’язане сплачувати податки і збори;
  • фізичної особи-підприємця та фізичної особи, яка провадить незалежну професійну діяльність.

Таким чином, якщо у підприємства змінились рахунки у банку чи зявилися нові рахунки, повідомляти про це податкову не траба, адже це обов’язок банку або фінансової установи, в якій відкриті ці рахунки.

 

 

Схожі публікації

Leave a Comment