ЯК ОФОРМИТИ ОПРИБУТКУВАННЯ ГОТІВКИ ПРИ ЦІЛОДОБОВОМУ РЕЖИМІ РОБОТИ ТОРГОВОГО ОБ’ЄКТА?

В ІПК від 05.02.2019 р. №394/6/99-99-14-05-01-15/ІПК податківці вчергове розказали про правила оприбуткування готівки та друкування  Z-звіту при цілодобовому режимі роботи місця торгівлі. Хочемо виділити такі ключові та важливі думки:

  1. За будь-якої схеми розподілу змін в межах доби цілодобовим торговим об’єктам доведеться робити Z-звіт щоденно вночі біля 24 години.

Фіскали пояснюють, що оскільки в добі всього 24 години (тобто, день триває з 0 годин ранку та закінчується 24 годиною в ночі), при щоденнй роботі з РРО «Z -звіт» необхідно виконувати щодня. При цьому вони вважають, що якщо суб’єкт господарювання працює цілодобово, то фіскальний звітний чек («Z-звіт») повинен роздруковуватися кожного дня по закінченні робочої зміни, але не пізніше 24 години цього дня.

Також фіскали нагадують, що максимальна тривалість зміни РРО не повинна перевищувати 24 години (згідно Вимог, щодо реалізації фіскальних функцій реєстраторами розрахункових операцій для різних, сфер застосування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 18.02.2002 р. № 199). У разі перевищення максимальної тривалості зміни (24 години) робота РРО буде заблокована.

  1. Для своєчасного оприбуткування готівки достатньо запису в КОРО

У п. 2.6 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління НБУ від 15.12.2004 р. № 637 (далі — Положення № 637), директивно встановлено, що уся готівка, що надходить до кас, має своєчасно (у день одержання готівкових коштів) та у повній сумі оприбутковуватися.

При цьому оприбуткуванням готівки у касах підприємств, які проводять готівкові розрахунки з оформленням їх касовими ордерами і веденням касової книги відповідно до вимог глави 4 Положення № 637, є здійснення обліку готівки в повній сумі й фактичних надходжень у касовій книзі на підставі прибуткових касових ордерів. Однак у разі проведення готівкових розрахунків із застосуванням РРО оприбуткуванням готівки є здійснення обліку зазначених готівкових коштів у повній сумі їх фактичних надходжень у книзі обліку розрахункових операцій (КОРО) на підставі фіскальних звітних чеків РРО «Z -звіту». Тож факт реєстрації надходженя готівки в книзі КОРО є достатньою підставою вважати, що оприбуткування готівки відбулося.

Фіскали говорять, що суми готівки, що оприбутковуються, мають відповідати сумам, визначеним у відповідних касових (розрахункових) документах. А оскільки при цілодобовій роботі дата зняття «Z -звіту» РРО відповідає даті оприбуткування у КОРО, порушень вимог п. 2.6 Положення № 637 щодо своєчасності оприбуткування готівкової виручки немає. Тим не менше, прибутковий касовий ордер на рівні каси головного підприємства можливо і доведеться оформити. Принаймні це практично зручно.

Схожі публікації

Leave a Comment