Індексація заробітної плати за лютий 2019 р.

Індексації підлягає зарплата працівників у розмірі 1921 грн. Нижче наведемо розраховані коефіцієнти індексації для її проведення в лютому 2019 року і готові суми поточної індексації для повністю відпрацьованого місяця.

Докладніше

Кому не треба подавати звіт про зайнятість і працевлаштування інвалідів?

Подавати Звіт зобов’язані всі підприємства, установи, організації, а також ФОП, що використовують найману працю (тобто роботодавці), які повинні виконувати норматив працевлаштування осіб з інвалідністю (ст. 19 Закону № 875*).

Докладніше

ЧИ ПОТРІБНО ВИКОРИСТОВУВАТИ РРО, ЯКЩО ПРОДАЖ ТОВАРУ ВІДБУВАЄТЬСЯ ЧЕРЕЗ БАНКІВСЬКИЙ АВТОМАТ САМООБСЛУГОВУВАННЯ

В ІПК від 05.02.2019 р. №392/к/99-99-14-05-01-14/ІПК ДФСУ сказала, що РРО не потрібні, але при умові що виконуються ряд вимог.

Докладніше

ЧИ МОЖУТЬ АДВОКАТИ ВКЛЮЧИТИ ДО ВИТРАТ ВИТРАТИ НА ПОСЛУГИ ЕКСПЕРТІВ ТА НА ПАЛИВНО-МАСТИЛЬНІ МАТЕРІАЛИ?

В ІПК від 04.02.2019 р. №389/6/99-99-13-01-02-15/ІПК ДФСУ пояснила специфіку відображення витрат діяльності при визначенні об’єкта оподаткування адвокатами. А специфіка є, оскільки як правильно зазначають фіскали, Податковим кодексом України (далі – ПКУ) не передбачено будь-якого переліку витрат для фізичних осіб, які здійснюють незалежну професійну діяльність. Тим не менше автори ІПК радять користуватися старими (та все діючими) узагальнюючими податковими консультаціями. І одночасно роблять декілька цікавих пояснень, які адвокатам слід мати на увазі:

Докладніше

ПІДПРИЄМСТВО ЗМІНЮЄ НАЗВУ: ЯК ЗАПОВНИТИ ПОДАТКОВУ НАКЛАДНУ ТАК, ЩОБ ПОКУПЕЦЬ НЕ ВТРАТИВ ПРАВО НА ПОДАТКОВИЙ КРЕДИТ?

Думки, викладені ДФСУ в ІПК від 04.02.2019 р. №390/6/99-99-07-05-02-15/ІПК (текст її дивіться тут), будуть цікаві усім платника ПДВ, які з тих чи інших причин змінюють назву чи проводять реорганізацію свого бізнесу. Питання виникають тому, що існує часовий розрив між зверненням про зміну реквізитів платника ПДФ та моментом, коли такі зміни починають працювати у повну силу. ДФС ж дала ось які пояснення.

Докладніше

Коли і кому при проведенні розрахунків за товар через банківський автомат самообслуговування не доведеться використовувати РРО?

ДФС УКРАЇНИ ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 05.02.2019 р. №392/к/99-99-14-05-01-14/ІПК

Докладніше

Які витрати адвокати вправі включити до витрат при визначенні об’єкта оподаткування ПДФО та які правила сплати ЄСВ діють для осіб, які провадять незалежну професійну діяльність?

ДФС УКРАЇНИ ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 04.02.2019 р. №389/6/99-99-13-01-02-15/ІПК

Докладніше

Правила заповнення податкових накладних при зміні назви або при реорганізації платника ПДВ

ДФС УКРАЇНИ ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 04.02.2019 р. №390/6/99-99-07-05-02-15/ІПК Щодо практичного використання норм статті 201 розділу V Податкового кодексу України

Докладніше

ЧИ ЗОБОВ’ЯЗАНИЙ ФОП, ЯКИЙ В ОСНОВНОМУ ЗНАХОДИТЬСЯ ЗА КОРДОНОМ, ПОДАВАТИ ЩОРІЧНУ ДЕКЛАРАЦІЮ ПРО ДОХОДИ?

З одного боку відповідь була очевидною – так, повинні подавати. Такий підхід фіскальних органів ми читаємо в ІПК від 04.02.2019 р. №388/ІПК/26-15-13-06-12, де ГУ ДФС у м.Києві пояснила таке: спершу треба визначитися чи часом даний підприємець не є нерезидентом у розумінні Податкового кодексу України (далі – ПКУ). Утім майже очевидно, що не є – адже і ФОПом зареєстрований в Україні, і є громадянином України. Згідно ПКУ якщо неможливо визначити резидентський статус фізособи, використовуючи положення пп. 14.1.123 ПКУ, то фізична особа вважається резидентом, якщо вона є громадянином України. згідно пп. 16.1.3…

Докладніше

КОЛИ ОРГАНИ ДФСУ НЕ ШТРАФУВАТИМУТЬ ЗА НЕСВОЄЧАСНУ РЕЄСТРАЦІЮ ПОДАТКОВИХ НАКЛАДНИХ ТА РОЗРАХУНКІВ КОРИГУВАННЯ?

Податковим кодексом України (далі – ПКУ), а ще точніше його пп. 120-1.1 передбачено штрафні санкції за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних (ПН) та розрахунків коригування (РК), розмір яких, залежно від строку прострочення, може скласти від 10 до 50 відсотків (пункт 120-1.1 статті 120-1 Кодексу). Однак така відповідальність стосується не всіх податкових накладних та РК до них. За порушення термінів реєстрації податкових накладних або розрахунків коригування в ЄРПН штрафні санкції, визначені ПКУ, не застосовуються виключно до: податкових накладних, що не видаються отримувачу (покупцю); складені на постачання товарів/послуг, які звільнені від оподаткування та…

Докладніше

ЯК ЗАПОВНИТИ РОЗДІЛ «ПОРЦІЯ» ТА ІНШІ ІНФОРМАЦІЙНІ ПОЛЯ ПРИ ПОДАННІ ЗВІТНОГО НОВОГО ТА УТОЧНЮЮЧОГО РОЗРАХУНКУ ФОРМИ № 1ДФ?

Відомо, що звітність форми № 1ДФ подається лише у разі нарахування доходів платнику податку податковим агентом протягом звітного періоду. Всі реквізити даного розрахунку заповнюють, керуючись п. 3.1 Розділу III Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку (Форма 1ДФ), затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 13.01.2015 р. № 4 (далі – Порядок №4). Там, зокрема, сказано, що той, хто заповнює, відмічає відповідну клітинку «Звітний», «Звітний новий» чи «Уточнюючий» залежно від того, який податковий розрахунок подається. Навпроти…

Докладніше

ЧИ ПОТРІБНО НАРАХОВУВАТИ ЄСВ НА КОМПЕНСАЦІЮ ЗА НЕВИКОРИСТАНУ ВІДПУСТКУ ЗА ЧАС ДО ДАТИ СМЕРТІ ПРАЦІВНИКА?

Слід виходити із того, що всі належні людині виплати, втому числі які до дня смерті ще фактично не були нараховані, але по суті юридично вже зароблені, є майном такої людини, яке передається її спадкоємцям. Схожу відповідь дали органи ДФС в ІПК від 05.02.2019 р. №391/6/99-99-13-02-03-15/ІПК. Вони пояснюють, що згідно з пп. 2.2.12 Інструкції зі статистики заробітної плати, затвердженої наказом Державного комітету статистики України від 13.01.2004 р. № 5 до складу фонду додаткової заробітної плати входять суми грошових компенсацій у разі невикористання щорічних (основної та додаткових) відпусток та додаткових відпусток працівникам,…

Докладніше

За якою формою декларувати прибуток за 2018 рік: роз’яснення від ДФС України

Державна фіскальна служба України, враховуючи численні запитання головних управлінь ДФС в областях та платників податків щодо технічної можливості подання податкової декларації з податку на прибуток підприємств за 2018 рік за новою формою, на доповнення до листа від 04.01.2019 № 357/7/99-99-15-02-01-17 (далі – лист ДФС від 04.01.2019) та з метою належного адміністрування податку на прибуток підприємств повідомляє таке. У зв’язку з набуттям 14.12.2018 чинності наказом Міністерства фінансів України від 19.10.2018 № 842 «Про затвердження Змін до форми Податкової декларації з податку на прибуток підприємств», зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 15 листопада 2018 року за № 1303/32755 (далі…

Докладніше

ТУРИСТИЧНИЙ ЗБІР-2109: ПЕРШІ РОЗ’ЯСНЕННЯ ДФСУ

В ІПК від 01.02.2019 р. №362/6/99-99-12-02-03-15/ІПК ДФСУ дала відповіді на декілька запитань, які стосувалися туристичного збору. Ось основні тези та думки із цієї консультації: Щоб забезпечити правильне справляння туристичного збору у 2019 році у рішеннях Рад потрібно не тільки затвердити ставки збору, але й запровадження (або не запровадження) авансових внесків, визначення та оприлюднення переліку податкових агентів. Передбачувано, що рішення Рад щодо справляння туристичного збору, прийняті до 01.01.2019, не мають всіх елементів, які б відповідали нормам Податкового кодексу України (далі – ПКУ) в його нинішній редакції; Базою справляння збору відповідно до…

Докладніше

ДФС запроваджено новий електронний сервіс з дистанційного отримання сертифікатів відкритих ключів

ДФС запроваджено новий електронний сервіс, скористатися яким можуть клієнти  Акредитованого центру сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту ДФС. Для клієнтів центру, яких на сьогодні майже 1 млн, став доступним новий сервіс Повторного формування сертифікатів за електронним запитом. «Кожен клієнт нашого акредитованого центру відтепер має змогу самостійно, у режимі 24/7, а головне – дистанційно, протягом 2 – 3 хвилин отримати новий сертифікат, який матиме строк чинності до 2 років», — зазначив в.о. заступника Голови ДФС Євген Бамбізов. Таким чином, клієнтам центру не потрібно витрачати свій час та особисто відвідувати центр для отримання сертифіката.…

Докладніше