ЧИ ЗОБОВ’ЯЗАНИЙ ФОП, ЯКИЙ В ОСНОВНОМУ ЗНАХОДИТЬСЯ ЗА КОРДОНОМ, ПОДАВАТИ ЩОРІЧНУ ДЕКЛАРАЦІЮ ПРО ДОХОДИ?

З одного боку відповідь була очевидною – так, повинні подавати. Такий підхід фіскальних органів ми читаємо в ІПК від 04.02.2019 р. №388/ІПК/26-15-13-06-12, де ГУ ДФС у м.Києві пояснила таке: спершу треба визначитися чи часом даний підприємець не є нерезидентом у розумінні Податкового кодексу України (далі – ПКУ). Утім майже очевидно, що не є – адже і ФОПом зареєстрований в Україні, і є громадянином України. Згідно ПКУ якщо неможливо визначити резидентський статус фізособи, використовуючи положення пп. 14.1.123 ПКУ, то фізична особа вважається резидентом, якщо вона є громадянином України. згідно пп. 16.1.3…

Докладніше

КОЛИ ОРГАНИ ДФСУ НЕ ШТРАФУВАТИМУТЬ ЗА НЕСВОЄЧАСНУ РЕЄСТРАЦІЮ ПОДАТКОВИХ НАКЛАДНИХ ТА РОЗРАХУНКІВ КОРИГУВАННЯ?

Податковим кодексом України (далі – ПКУ), а ще точніше його пп. 120-1.1 передбачено штрафні санкції за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних (ПН) та розрахунків коригування (РК), розмір яких, залежно від строку прострочення, може скласти від 10 до 50 відсотків (пункт 120-1.1 статті 120-1 Кодексу). Однак така відповідальність стосується не всіх податкових накладних та РК до них. За порушення термінів реєстрації податкових накладних або розрахунків коригування в ЄРПН штрафні санкції, визначені ПКУ, не застосовуються виключно до: податкових накладних, що не видаються отримувачу (покупцю); складені на постачання товарів/послуг, які звільнені від оподаткування та…

Докладніше

ЯК ЗАПОВНИТИ РОЗДІЛ «ПОРЦІЯ» ТА ІНШІ ІНФОРМАЦІЙНІ ПОЛЯ ПРИ ПОДАННІ ЗВІТНОГО НОВОГО ТА УТОЧНЮЮЧОГО РОЗРАХУНКУ ФОРМИ № 1ДФ?

Відомо, що звітність форми № 1ДФ подається лише у разі нарахування доходів платнику податку податковим агентом протягом звітного періоду. Всі реквізити даного розрахунку заповнюють, керуючись п. 3.1 Розділу III Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку (Форма 1ДФ), затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 13.01.2015 р. № 4 (далі – Порядок №4). Там, зокрема, сказано, що той, хто заповнює, відмічає відповідну клітинку «Звітний», «Звітний новий» чи «Уточнюючий» залежно від того, який податковий розрахунок подається. Навпроти…

Докладніше

ЧИ ПОТРІБНО НАРАХОВУВАТИ ЄСВ НА КОМПЕНСАЦІЮ ЗА НЕВИКОРИСТАНУ ВІДПУСТКУ ЗА ЧАС ДО ДАТИ СМЕРТІ ПРАЦІВНИКА?

Слід виходити із того, що всі належні людині виплати, втому числі які до дня смерті ще фактично не були нараховані, але по суті юридично вже зароблені, є майном такої людини, яке передається її спадкоємцям. Схожу відповідь дали органи ДФС в ІПК від 05.02.2019 р. №391/6/99-99-13-02-03-15/ІПК. Вони пояснюють, що згідно з пп. 2.2.12 Інструкції зі статистики заробітної плати, затвердженої наказом Державного комітету статистики України від 13.01.2004 р. № 5 до складу фонду додаткової заробітної плати входять суми грошових компенсацій у разі невикористання щорічних (основної та додаткових) відпусток та додаткових відпусток працівникам,…

Докладніше

Чи повинні подавати щорічну декларацію про доходи громадяни, які перебувають за кордоном на заробітках, але при цьому зареєстровані як підприємці (ФОПи) в Україні?

Головне управління ДФС у м.Києві ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 04.02.2019 р. №388/ІПК/26-15-13-06-12 Головне управління ДФС у м. Києві відповідно до статті 52 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року М 2755-ІУ зі змінами та доповненнями (далі — Кодекс) розглянуло Ваше звернення про надання індивідуальної податкової консультації щодо обов’язку подання декларації фізичною особою — підприємцем, який перебуває на загальній системі оподаткування, і в межах компетенції повідомляє. Відповідно до підпункту 16.1.3 пункту 16.1 статті 16 Кодексу платники податків зобов’язані подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації,…

Докладніше

ЯК В 2017 РОЦІ ПОТРІБНО БУЛО ІНДЕКСУВАТИ ОЦІНКУ ЗЕМЕЛЬНОЇ ДІЛЯНКИ ПЛАТНИКАМ ЄДИНОГО ПОДАТКУ 4 ГРУПИ?

В ІПК від 01.02.2019 р. №378/6/99-99-12-02-03-15/ІПК, текс якої можна знайти тут, фіскали пояснили таке: оскільки Товариство обрало спрощену систему оподаткування та є платником єдиного податку на 4 групі, для обчислення бази оподаткування яким дія спеціального порядку індексації оцінки землі на 2017 рік, на відміну від попереднього року у п. 5 підрозділу 8 «Особливості справляння єдиного та фіксованого податку» Розділу ХХ Перехідних положень Кодексу не встановлена, то Товариство при обчисленні податкових зобов’язань з Податку має керуватися загальним порядком індексації оцінки, встановленому п. 289.2 ст. 289 Податкового кодексу України. В останньому, нагадаємо,…

Докладніше

Винагорода за договором ЦПХ готівкою

Фізична особа виконала роботу за договором ЦПХ, укладеним з фірмою. При цьому така особа має основне місце роботи на іншому підприємстві. Згідно з актом виконаних робіт винагорода за договором ЦПХ становить 3 500 грн, яку фірма виплачуватиме готівкою з каси. В який термін сплачується ПДФО з такого доходу та як нараховувати ЄСВ, розглянемо далі.

Докладніше

ЗАКОН ПРО ТОВ: огляд головних змін

  Ми розпочинаємо серії маленьких аналітичних заміток про нове законодавство про товариства. Читайте і будьте з нами Нового Закону України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» від 06.02.2018 р. № 2275-VIII (далі – Закон про ТОВ) юридична та бізнес-спільноти чекали уже давно. Безумовно реалії бізнесу сьогодні такі, що вимагають аби підприємливі люди легко могли створювати, продавати, управляти та розпоряджатися своїми правами у створюваних ними компаніях. Зрозуміло, що ТОВки – найбільш численна організаційно-правова форма існування юридичних осіб. І вона в першу чергу потребує покращень. Чи вдалося авторам закоун добитися бажаного…

Докладніше

Касові Операції — 2018: увага на нові форми бланків

Сьогодні та в кількох наступних матеріалах/постах ми будемо говорити про нове Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затверджене постановою Правління НБУ від 29.12.17 р. № 148 (далі — Положення № 148), яка запрацювало з 5 січня 2018 року. Чогось дуже кардинального НБУ не змінив, але відмінності від старого порядку є і їх варто знати. Щоб потім не довелося нервувати через штрафи, які неодмінно будуть застосовані органами ДФСУ. Тільки дайте їм таку можливість.

Докладніше

Що потрібно коригувати в Обліковій Політиці на початку 2018 року?

Декілька думок про ключові моменти: 1. Компанії, які зобов’язані облік за МСФЗ, мають позбавитися практики ведення обліку за П(С)БО з наступною трансформацією у звітність за МСФЗ. З 1 січня вони повинні не просто складати звітність, а й ВЕСТИ ОБЛІК згідно облікової політики за правилами МСФЗ. Тож визначайтеся, ви до розумних чи до красивих. Інша справа, що обовязковою така вимога стає після подання першої звітності за МСФЗ (а це може бути аж 2019 рік).

Докладніше

ЄДИНИЙ ПОДАТОК У 2018 РОЦІ

(коментар до Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році» від 07.12.2017 р. № 2245-VIII, далі – Закон № 2245) Радує, що питання про ліквідацію спрощеної системи навіть не піднімали. Питання ж не в системі, а в тім, як ми її використовуємо. Серед важливих змін маємо таке: Платників єдиного податку (юридичних осіб) більше не платять «дивідендний» авансовий внесок з податку на прибуток (див. абз. 7 п.п. 57.11.2 ПКУ). Щоправда в останньому абзаці пп. 57.11.2 ПКУ досі…

Докладніше

Розмір прожиткового мінімуму — 2018

Розмір прожиткового мінімуму Період 1.01 — 30.06 1.07 — 30.11 1.12 — 31.12 Розмір прожиткового мінімуму на одну особу 1700 1777 1853 дітям до 6 років 1492 1559 1626 дітям від 6 до 18 років 1860 1944 2027 працездатним особам 1762 1841 1921 особам, які втратили працездатність 1373 1435 1497

Докладніше

🔐 Зміни в обліковій політиці: коли відбуваються та як впливають на бухоблік. СБГ № 23-24 (грудень) 2017 р.

Матеріал надається тільки передплатникам "Справжньої Бухгалтерської Газети".

Замовляйте доступ за номером (067) 63-555-11 - всього 70 грн. на місяць

Докладніше

🔐 Дитячі подарунки до Нового року: облік й оподаткування.СБГ № 23-24 (грудень) 2017 р.

Матеріал надається тільки передплатникам "Справжньої Бухгалтерської Газети".

Замовляйте доступ за номером (067) 63-555-11 - всього 70 грн. на місяць

Докладніше