ПОДАТОК НА НЕРУХОМІСТЬ З ІНЖЕНЕРНИХ СПОРУД: ЧИ ПЛАТИМО?

Підхід фіскальних органів до даного питання наступний: на об’єкти нерухомості, які не мають ознак будівель в значенні пп. 14.1.15 Податкового кодексу України та класифікуються у розділі 2 «Інженерні споруди» Державного класифікатора будівель та споруд ДК 018-2000, не поширюється визначення об’єкта оподаткування податком на нерухомість. Тож, так розуміємо, що платити податок на нерухомість з таких об’єктів платити не потрібно.

Докладніше

Амортизація МНМА: чи відображається в декларації з прибутку

ГУ ДФС у Полтавській області зазначено, що у рядках 1.1.1 та 1.2.1 АМ додатка РІ до Податкової декларації з податку на прибуток підприємств зазначаються різниці, які виникають при нарахуванні амортизації основних засобів або нематеріальних активів без врахування амортизації малоцінних необоротних матеріальних активів.

Докладніше

Помилкова податкова накладна зареєстрована пізніше: чи застосовується штраф?

  Суть спору. ПП «А» (позивач) було помилково складено податкову накладну. ПП «А» звернулось до суду з адміністративним позовом до Офісу великих платників податків (ОВПП) ДФС (відповідач) про визнання протиправним та скасування ППР, оскільки контролюючим органом при проведенні камеральної перевірки було встановлено порушення граничних термінів реєстрації податкових накладних. Судами було відмовлено в задоволенні позову. Справа дійшла до Верховного Суду.

Докладніше

ЧИ ОБОВ’ЯЗКОВО ВИДАВАТИ ПОКУПЦЮ ЧЕК НА РОЗРАХУНКОВІ ОПЕРАЦІЇ ПРИ ПРОДАЖУ ТОВАРУ ЧЕРЕЗ МЕРЕЖУ ІНТЕРНЕТ?

Продажі в Інтернеті набувають все більшої популярності, однак законодавство в більшості випадків від таких трендів відстає. Тим не менше оператори/власники інтернет-магазинів задаються запитанням про правильність оформлення документів, які супроводжують розрахункові операції. Більше того, часто такими власниками є єдинщики (адже не секрет, що інтернет-продажі на сьогодні непоганий інструмент для оптимізаційних та дешевих схем).

Докладніше

Чи платити земельний податок за ділянки, якими користуються на підставі оформленого права господарського відання?

У таких підприємств-користувачів обов’язку щодо сплати земельного податку не виникає. Адже таке підприємство не є платником податку, зважаючи на визначення платника податку у пп. 266.1.1 Податкового кодексу України.

Докладніше

В ЯКИХ ВИПАДКАХ ОРГАНИ ДФС МОЖУТЬ ЗВЕРНУТИСЯ ДО ПЛАТНИКА ЗА ОТРИМАННЯМ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОЛИ ТАКІ ЗВЕРНЕННЯ МОЖНА ПРОІГНОРУВАТИ?

Контролюючий орган (орган ДФС) має право звернутись до платника із запитом про отримання інформації, але лише за переліком випадків та підставами, встановленими Податковим кодексом України (далі – ПКУ). Проте обов’язок платника податків із надання запитуваної інформації виникає за умови оформлення запиту згідно з вимогами п. 73.3 ПКУ.

Докладніше

Чи є ризик втрати податкового кредиту за накладними, в яких ціни вказані із трьома та більше знаками після коми?

Підхід фіскальних органів щодо даного питання на сьогодні досить лояльний. Вони вважають, що зареєстрована в ЄРПН податкова накладна, в якій вказано ціну постачання одиниці товару/послуги, яка містить після коми більше ніж два знаки є підставою для формування податкового кредиту за умови відповідності іншим вимогам, що визначені в Кодексі.

Докладніше

Нещасний випадок стався з працівником під час проїзду на роботу на власному авто. Чи визнається такий нещасний випадок пов’язаним з виробництвом?

Щодо визнання або невизнання нещасного випадку, який стався під час проїзду на роботу чи з роботи на власному автотранспортному засобі, пов’язаним з виробництвом повідомляємо наступне.

Докладніше

Роз’яснення щодо трудового розпорядку у роботодавців — підприємців

У листі від 28.12.2017 р. № 568/0/22-17/134 Міністерства соціальної політики України зазначено, що відповідно до статті 2 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП) працівники реалізують право на працю шляхом укладення трудового договору про роботу на підприємстві, в установі, організації або з фізичною особою.

Докладніше

Чи можна зберігати документи в електронному вигляді?

«Вісник. Офіційно про податки». ДФСУ, розглядаючи питання правомірності складання документації товариства в електронному вигляді, в тому числі для ведення податкового обліку, дійшла такого висновку.

Докладніше

Чи платить ТОВ-власник нерухомості земельний податок за ділянку, щодо якої не оформлено право власності та право користування?

ІПК від 08.02.2019 р. №464/6/99-99-12-02-03-15/ІПК, яку ми хочемо сьогодні проаналізувати цікаво з двох причин.

Докладніше

ЯК ПЛАТЯТЬ ТУРИСТИЧНИЙ ЗБІР ОСОБИ, ЯКІ ПРИБУЛИ У ВІДРЯДЖЕННЯ І ПЕРЕБУВАЛИ В ГОТЕЛІ НЕ ПОВНУ ДОБУ?

В ІПК від 07.02.2019 р. №437/ІПК/04-36-12-23-21 ГУ ДФС в Дніпропетровської області не дала точної відповіді на дане запитання, а порекомендувала звернутися до міської ради.

Докладніше

Як оподатковується зарплата померлого працівника, що виплачується його спадкоємцям

Фахівці ДФСУ надали роз’яснення щодо оподаткування суми грошової компенсації за невикористані дні щорічної відпустки, що виплачується спадкоємцям померлого працівника (ІПК від 04.03.2019 р. № 872/6/99-99-13-02-03-15/ІПК).

Докладніше

Як визначають податкові зобов’язання з ПДВ за касовим методом постачальники послуг із водопостачання і водовідведення та як внести зміни в податкових накладних у випадку зробленого ними неправильного запису про дату складання?

ІПК від 08.02.2019 р. №460/6/99-99-15-03-02-15/ІПК цікава тим, що в ній ДФСУ дала відповіді на два важливі запитання, які стосуються платників, які вправі користуватися так званим касовим методом: як правильно нараховувати зобов’язання з ПДВ та як виписувати розрахунки коригування (РК) до податкових накладних (ПН) за такими «касовими» операціями в разі виявлення помилок.

Докладніше