Які новації несе майбутня пенсійна реформа

Для інформування громадськості про нюанси пенсійних змін запущено сайт, у якому розміщено найпоширеніші запитання та відповіді, що виникають у зв’язку з майбутніми новаціями в пенсійному законодавстві. Зокрема розміщено пояснення щодо того: як саме підвищаться пенсії та що зміниться в механізмі їх розрахунку; чи зараховується навчання в університеті до страхового стажу; чи планується проводити осучаснення пенсій для колишніх учених, яким пенсія була нарахована за спеціальним законодавством; які пенсійні пільги передбачені для жінок; чи переглядатимуться пенсії для тих, хто вийшов на пенсію в 2017 році. Також указується, що з 1 січня 2018…

Докладніше

Нові пропозиції депутатів щодо допомоги при народженні дитини

Знову депутати намагаються внести зміни до Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми». Так, черговим законопроектом № 6576, пропонується встановити допомогу при народженні дитини у наступних розмірах:

Докладніше

Компенсація за затримку виплати зарплати нараховується понад мінзарплату

Компенсація за затримку виплати зарплати не враховується до розмірів оплати праці на рівні не нижче мінімальної зарплати. Відповідний висновок робить Мінсоцполітики в листі від 17.02.2017 р. № 394/0/101-17/282.

Докладніше

🔐 ЧИ ВРАХОВУВАТИ ІНДЕКСАЦІЮ ПРИ ВИЗНАЧЕННІ РОЗМІРУ МІНЗАРПЛАТИ? СБГ № 5/2017 березень

Матеріал надається тільки передплатникам "Справжньої Бухгалтерської Газети".

Замовляйте доступ за номером (067) 63-555-11 - всього 70 грн. на місяць

Докладніше

Потерпілим на виробництві підвищено розмір страхової виплати

Із 1 січня 2017 року майже для 39 тисяч потерпілих на виробництві встановлено новий підвищений розмір щомісячної страхової виплати, виходячи з 1600 грн з урахуванням відсотка втрати працездатності.

Докладніше

Допомога при народженні дитини: хто запропонує більше?

У січні було зареєстровано  законопроект № 5709, яким пропонується збільшити допомогу при народженні дитини та нараховувати в розмірах прожиткового мінімуму для дітей у віці до 6 років, в таких розмірах:

Докладніше

Хто та звідки має дізнаватися, що в працівника недостатньо страхового стажу

Оскільки страховий стаж залежить від суми сплаченого за особу ЄСВ, то даних, що містяться в трудовій книжці працівника, недостатньо для правильного його обчислення.

Докладніше

Мінімальну пенсію хочуть підвищити до 3000 грн

Верховна Рада зареєструвала законопроект № 5724 «про внесення зміни до статті 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» (щодо підвищення мінімальної пенсії)».

Докладніше

Пенсійне забезпечення у 2017 році

Наприкінці минулого року Верховною Радою України було схвалено закони України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» від 21.12.2016 №1801-VIII та «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 06.12.2016 №1774-VIII. З урахуванням норм цих законів здійснюватиметься пенсійне забезпечення в 2017 році.

Докладніше

Чи коригувати фінрезультат до оподаткування на сформоване забезпечення для виплат, пов’язаних з оплатою праці

ДФСУ в листі від 30.11.2016 р. № 25818/6/99-99-15-02-02-15 розглянула питання щодо коригування фінрезультату до оподаткування на сформоване забезпечення для виплат, пов’язаних з оплатою праці. Згідно з пп. 139.1.1 ПКУ, фінрезультат до оподаткування збільшується на суму витрат на формування резервів і забезпечень для відшкодування наступних (майбутніх) витрат (окрім забезпечень на відпустки працівникам та інших виплат, пов’язаних із оплатою праці, і резервів, визначених пп.пп. 139.2–139.3 ПКУ) відповідно до П(С)БО або МСФЗ.

Докладніше

Щодо оплати днів «перехідного» відрядження

Відповідно до статті 121 Кодексу законів про працю України працівникам, які направлені у службове відрядження, оплата праці за виконану роботу здійснюється відповідно до умов, визначених трудовим або колективним договором, і розмір такої оплати праці не може бути нижчим середнього заробітку. Отже, необхідно визначити, як саме має бути оплачено період відрядження — чи за денним, чи за середньоденним заробітком.

Докладніше

Визначаємо розрахунковий період при обчисленні лікарняних, якщо особа працювала неповний місяць

У разі якщо особа перебувала в трудових відносинах менш ніж календарний місяць, тобто не з першого дня місяця, то за умови настання в неї страхового випадку розрахунковий період визначатиметься за фактично відпрацьований час (календарні дні) перед настанням страхового випадку. Якщо в розрахунковому періоді застрахованої особи є фактично відпрацьовані календарні місяці (з першого до першого числа), то неповний календарний місяць, у якому особа була прийнята на роботу, не включається до розрахункового періоду.

Докладніше

За угодою сторін працівник може звільнитися і під час відпустки

Роз’яснення надає головний спеціаліст юридичного департаменту Міністерства соціальної політики України Ігор Биць. За п.1 ч.1 ст.36 Кодексу законів про працю України підставою для припинення трудового договору є угода сторін. Угода про припинення трудового договору відповідно до п.1 ч.1 ст.36 КЗпПУ укладається між працівником  та власником або уповноваженим ним органом.

Докладніше

Гарантія соціальної захищеності працівника — легальна заробітна плата

Працюючи легально працівники отримують не тільки заробітну плату, а й соціальні гарантії, — наголошують фахівці ДПІ у Дарницькому районі ГУ ДФС у м. Києві. Статистика свідчить, що об’єм надходжень з податку на доходи фізичних осіб є значним вкладом до місцевого бюджету, тому реалізація завдань по виконанню соціально економічних програм безпосередньо пов’язана з виплатою легальної заробітної плати.

Докладніше

Оподаткування стипендії та матеріальної допомоги

Оподаткування доходів фізичних осіб регламентується розділом IV Податкового кодексу України (ПКУ), відповідно до якого виключний перелік доходів, які не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку, визначено ст. 165 ПКУ. Згідно з пп. 165.1.26 п. 165.1 ст. 165 ПКУ до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається сума стипендії (включаючи суму її індексації, нараховану відповідно до закону), яка виплачується з бюджету учню, студенту, курсанту військових навчальних закладів, ординатору, аспіранту або ад’юнкту, але не вище ніж сума, визначена в абзаці першому пп. 169.4.1 п. 169.4 ст.…

Докладніше