🔐 Чи можуть податківці при позаплановій перевірці цікавитися питаннями, яких не було в запиті? СБГ № 22 (листопад) 2017

Матеріал надається тільки передплатникам "Справжньої Бухгалтерської Газети".

Замовляйте доступ за номером (067) 63-555-11 - всього 70 грн. на місяць

Докладніше

Дивіденди, якими збільшили розмір статутного капіталу, не обкладаються ПДФО

Статтею 165 ПКУ визначено перелік доходів, які не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку, згідно з п.п. 165.1.18 якого до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються дивіденди, які нараховуються на користь платника податку у вигляді акцій (часток, паїв), емітованих юридичною особою — резидентом, що нараховує такі дивіденди, за умови, якщо це нарахування жодним чином не змінює пропорцій (часток) участі всіх акціонерів (власників) у статутному фонді емітента й у результаті якого збільшується статутний фонд емітента на сукупну номінальну вартість нарахованих дивідендів.

Докладніше

Продавець повертає покупцю аванс 3-річної давності: чи можна зменшити ПДВ-зобов’язання

Якщо продавцем — платником ПДВ на дату отримання попередньої (авансової) оплати за договором були визначені податкові зобов’язання з ПДВ і надалі за домовленістю сторін попередня (авансова) оплата повертається на поточний рахунок покупця, то продавець — платник ПДВ має право скласти розрахунок коригування до податкової накладної, складеної на дату отримання такої попередньої (авансової) оплати, і зменшити нараховану суму податкових зобов’язань із ПДВ.

Докладніше

Списання МНМА: ПДВ-особливості

Акценти цієї статті: чи слід нараховувати податкові зобов’язання з ПДВ при списанні малоцінних необоротних матеріальних активів (далі – МНМА); якими законодавчими нормами слід керуватися; як роз’яснює це питання ДФС у ЗІР.

Докладніше

Внесено чергові зміни до Критеріїв блокування ПН/РК в ЄРПН

Наказом Мінфіну № 926 від 09.11.2017 року внесено зміни до Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Докладніше

Уряд не підтримує законопроект щодо внесення змін до роботи Системи моніторингу ризиків з ПДВ

13 листопада Кабінет Міністрів України надав негативний висновок щодо законопроекту про модифікацію системи зупинки реєстрації податкових накладних, розробленого Комітетом ВР з питань податкової та митної політики.

Докладніше

Чи можна скласти декілька податкових накладних на отриману однією сумою попередню оплату?

У листі від 06.11.2017 р. № 2519/6/99-99-15-03-02-15/ІПК ДФС розглянула питання щодо складання декількох податкових накладних при отриманні попередньої оплати однією сумою. 

Докладніше

Щодо відображення помилково складеної податкової накладної у декларації з ПДВ

У випадку помилкового складання ПН на операцію з постачання товарів/послуг (складання двох податкових накладних на одну операцію) та реєстрації їх в ЄРПН, платник податку, з метою виправлення допущеної помилки, має право скласти РК до помилкової (другої) ПН. Такий РК підлягає реєстрації в ЄРПН покупцем (отримувачем) товарів/послуг, з дотриманням визначених термінів реєстрації.

Докладніше

Чи впливає відмова реєстрації податкової накладної на визнання витрат у податковому обліку

Підставою для формування витрат для визначення об’єкта обкладення податком на прибуток є первинні документи, які складаються відповідно до вимог чинного законодавства.

Докладніше

Оскарження рішення про відмову в реєстрації ПН/РК в ЄРПН: як не пропустити строк для подання скарги

З якої дати розпочинається відлік 10 календарних днів, передбачених для оскарження рішення комісії ДФС про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування (ПН/РК)в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН): з дня отримання рішення комісії ДФС чи з дня наступного за днем отримання рішення комісії ДФС?

Докладніше

Як відображати коригування додаткової бази нарахування ЄСВ у звітності

Головне управління ДФС у Черкаській області спільно з Головним управлінням Пенсійного фонду України у Черкаській області сформували Методичні рекомендації щодо формування та подання звіту з ЄСВ у форматі відповідей на запитання страхувальників, що найчастіше виникають під час заповнення цієї звітності.

Докладніше

ФОП знявся з реєстрації та зареєструвався повторно: як звітувати з ЄСВ

У разі припинення підприємницької діяльності й повторної реєстрації протягом року необхідно буде подати два Звіти про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого ЄСВ: один — «ліквідаційний» — до дня державної реєстрації припинення. Строк сплати зобов’язань, визначених фізичною особою — підприємцем у Звіті з позначкою «ліквідаційний», настає в день подання такого Звіту, відповідно, єдиний внесок необхідно сплатити до дня подання Звіту включно; другий — «початковий» — у законодавчо визначений строк. Податківці в ІПК від 27.10.2017 р. № 2411/С/99-99-08-02-01-14/ІПК зауважили: зняття з обліку фізичної особи як платника ЄСВ здійснюється відповідно до п.…

Докладніше