Штрафні санкції за порушення порядку проведення розрахунків із застосуванням РРО

Використання реєстраторів розрахункових операцій (далі — РРО) з метою фіксації розрахунків з покупцями в разі проведення оплати: готівкою; платіжними картками; платіжними чеками; жетонами передбачено Законом України від 06.07.1995 р. № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування і послуг» (далі — Закон).

Докладніше

ДФС наполягає на друкуванні чека РРО на підставі виписки з банку, якщо за товар сплачено платіжними картками

У разі доставки товару поштою за умови передоплати із застосування платіжних карт Visa, MasterCard, LiqPay й інших суб’єкт господарювання повинен вкласти в поштове відправлення розрахунковий документ установлених законодавством форми та змісту на повну суму проведеної операції, що підтверджує факт купівлі-продажу товарів, із зазначенням у касовому чеку «передоплата товарів» або в разі проведення розрахунків за відстроченим платежем

Докладніше

Чи може ФОП реалізовувати технічно складні побутові товари з оплатою в безготівковій формі, а решту товарів за готівку без РРО?

Чи необхідно застосовувати на господарській одиниці РРО ФОП на ЄП, яка здійснюює реалізацію супутніх товарів за готівку, а технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, в безготівковій формі шляхом внесення готівки через установи банку?

Докладніше

Запропоновано збільшити допущений обсяг розрахунків без РРО до півмільйона гривень

Граничний розмір річного обсягу розрахункових операцій із продажу товарів (надання послуг) без РРО планують збільшити з 200 тис. грн до півмільйона. Відповідний проект змін підготовлено Мінекономрозвитку.

Докладніше

З якого періоду застосування РРО є обов’язковим для ФОП єдинників, які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту

Норми, передбачені п. 296.10 ст. 296 Податкового кодексу України та п.6 ст.9 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 року № 265/95-ВР 

Докладніше

Як проводити розрахунки за товар у відстрочку через РРО

Розрахункові операції під час проведення розрахунків за готівкові кошти, у т.ч. за відстроченим платежем (шляхом сплати суми авансу в розмірі 30%), мають проводитися із застосуванням реєстратора розрахункових операцій відповідно до вимог ст. 3 Закону про РРО з використанням режиму попереднього програмування. При цьому на касовому чеку слід зазначити форму оплати «Погашення кредиту».

Докладніше

Чи необхідно проводити розрахунки через РРО у разі якщо покупець товарів (послуг) розрахувався за відомостями, талонами або безкоштовними рецептами?

Згідно з ст. 2 Закону України від 6 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон) розрахункова операція – це приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товарів (послуг), видача готівкових коштів за повернутий покупцем товар (ненадану послугу), а у разі застосування банківської платіжної картки – оформлення відповідного розрахункового документа щодо оплати в безготівковій формі товару (послуги) банком покупця або, у разі повернення товару (відмови від послуги), оформлення розрахункових документів щодо…

Докладніше

З якого періоду застосування РРО є обов’язковим для ФОП – платників єдиного податку, які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту?

ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що норми, передбачені п. 296.10 ПКУ та п. 6 ст. 9 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» в частині застосування РРО фізичними особами – підприємцями – платниками єдиного податку, які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, будуть застосовуватися з дати набрання чинності нормативно-правового акта, яким буде затверджено перелік таких побутових товарів.

Докладніше

🔐 ЧИ ПОШИРЮЄТЬСЯ 50-ТИСЯЧНЕ ГОТІВКОВЕ ОБМЕЖЕННЯ НА ПЛАТЕЖІ ЧЕРЕЗ РРО? СБГ № 5/2017 березень

Матеріал надається тільки передплатникам "Справжньої Бухгалтерської Газети".

Замовляйте доступ за номером (067) 63-555-11 - всього 70 грн. на місяць

Докладніше

Єдинник не застосовує РРО, але продає складні побутові товари: як проводити розрахунки

ФОП-єдинники, що не застосовують РРО, під час розрахунків із покупцем у місці проведення розрахунків за технічно складні побутові товари, що підлягають гарантійному ремонту, повинні застосовувати РРО.

Докладніше

Застосування РРО при здійсненні операцій з купівлі-продажу іноземної валюти

Згідно з вимогами статті 4 Закону України від 06 липня 1995 року №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон №265) та з врахуванням положень Інструкції про порядок організації та здійснення валютно-обмінних операцій на території України, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 12.12.2002 № 502, суб’єкти господарювання, які здійснюють операції з купівлі-продажу готівкової іноземної валюти, зобов’язані з 17.12.2016 при здійсненні зазначених операцій застосовувати реєстратори розрахункових операцій.

Докладніше

З 16 грудня застосування РРО при купівлі-продажу іноземної валюти є обов’язковим

Відповідно до вимог Закону України від 06.07.95 р. №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон про РРО) та з урахуванням положень Інструкції про порядок організації та здійснення валютно-обмінних операцій на території України, затвердженої постановою Правління Нацбанку України від 12.12.2002 р. №502, з 16.12.2016 р. субʼєкти господарювання, які здійснюють операції з купівлі-продажу іноземної валюти, зобовʼязані використовувати у своїй діяльності РРО.

Докладніше

І нестачу, і надлишок коштів у касі оформляють через акт інвентаризації

Відповідно до вимог глави 4 «Порядок ведення касової книги та обов’язки касира» Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 15 грудня 2004 року № 637 (далі – Положення), керівники підприємства мають забезпечити належне облаштування каси підприємства та надійне зберігання готівкових коштів у ній.З метою контролю за схоронністю готівкових коштів на підприємствах проводяться інвентаризації кас. Для проведення інвентаризації каси, що має здійснюватися згідно з наказом керівника, призначається комісія, яка після закінчення інвентаризації каси складає акт про результати інвентаризації наявних коштів згідно…

Докладніше

Порядок розрахунків у разі відключення електроенергії або в період ремонту РРО та ведення КОРО

Відповідно до п. 9 глави 4 розд. II Порядку реєстрації та ведення розрахункових книжок, книг обліку розрахункових операцій, затвердженого наказом Мінфіну від 14.06.2016 року № 547 (далі — Порядок), у розд. 3 книги обліку розрахункових операцій (далі — книги ОРО), зареєстрованої на реєстратор розрахункових операцій (далі — РРО), обліковуються розрахункові квитанції, використані під час відключення електроенергії або в період ремонту РРО. Графи 1 — 5 заповнюються до початку використання розрахункової книжки, графи 6 — 8 — до початку реєстрації розрахункових операцій за допомогою РРО після відновлення постачання електроенергії чи встановлення…

Докладніше