ЧИ ЗОБОВ’ЯЗАНИЙ ФОП, ЯКИЙ В ОСНОВНОМУ ЗНАХОДИТЬСЯ ЗА КОРДОНОМ, ПОДАВАТИ ЩОРІЧНУ ДЕКЛАРАЦІЮ ПРО ДОХОДИ?

З одного боку відповідь була очевидною – так, повинні подавати. Такий підхід фіскальних органів ми читаємо в ІПК від 04.02.2019 р. №388/ІПК/26-15-13-06-12, де ГУ ДФС у м.Києві пояснила таке: спершу треба визначитися чи часом даний підприємець не є нерезидентом у розумінні Податкового кодексу України (далі – ПКУ). Утім майже очевидно, що не є – адже і ФОПом зареєстрований в Україні, і є громадянином України. Згідно ПКУ якщо неможливо визначити резидентський статус фізособи, використовуючи положення пп. 14.1.123 ПКУ, то фізична особа вважається резидентом, якщо вона є громадянином України. згідно пп. 16.1.3…

Докладніше

КОЛИ ОРГАНИ ДФСУ НЕ ШТРАФУВАТИМУТЬ ЗА НЕСВОЄЧАСНУ РЕЄСТРАЦІЮ ПОДАТКОВИХ НАКЛАДНИХ ТА РОЗРАХУНКІВ КОРИГУВАННЯ?

Податковим кодексом України (далі – ПКУ), а ще точніше його пп. 120-1.1 передбачено штрафні санкції за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних (ПН) та розрахунків коригування (РК), розмір яких, залежно від строку прострочення, може скласти від 10 до 50 відсотків (пункт 120-1.1 статті 120-1 Кодексу). Однак така відповідальність стосується не всіх податкових накладних та РК до них. За порушення термінів реєстрації податкових накладних або розрахунків коригування в ЄРПН штрафні санкції, визначені ПКУ, не застосовуються виключно до: податкових накладних, що не видаються отримувачу (покупцю); складені на постачання товарів/послуг, які звільнені від оподаткування та…

Докладніше

ЯК ЗАПОВНИТИ РОЗДІЛ «ПОРЦІЯ» ТА ІНШІ ІНФОРМАЦІЙНІ ПОЛЯ ПРИ ПОДАННІ ЗВІТНОГО НОВОГО ТА УТОЧНЮЮЧОГО РОЗРАХУНКУ ФОРМИ № 1ДФ?

Відомо, що звітність форми № 1ДФ подається лише у разі нарахування доходів платнику податку податковим агентом протягом звітного періоду. Всі реквізити даного розрахунку заповнюють, керуючись п. 3.1 Розділу III Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку (Форма 1ДФ), затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 13.01.2015 р. № 4 (далі – Порядок №4). Там, зокрема, сказано, що той, хто заповнює, відмічає відповідну клітинку «Звітний», «Звітний новий» чи «Уточнюючий» залежно від того, який податковий розрахунок подається. Навпроти…

Докладніше

ЧИ ПОТРІБНО НАРАХОВУВАТИ ЄСВ НА КОМПЕНСАЦІЮ ЗА НЕВИКОРИСТАНУ ВІДПУСТКУ ЗА ЧАС ДО ДАТИ СМЕРТІ ПРАЦІВНИКА?

Слід виходити із того, що всі належні людині виплати, втому числі які до дня смерті ще фактично не були нараховані, але по суті юридично вже зароблені, є майном такої людини, яке передається її спадкоємцям. Схожу відповідь дали органи ДФС в ІПК від 05.02.2019 р. №391/6/99-99-13-02-03-15/ІПК. Вони пояснюють, що згідно з пп. 2.2.12 Інструкції зі статистики заробітної плати, затвердженої наказом Державного комітету статистики України від 13.01.2004 р. № 5 до складу фонду додаткової заробітної плати входять суми грошових компенсацій у разі невикористання щорічних (основної та додаткових) відпусток та додаткових відпусток працівникам,…

Докладніше

Чи повинні подавати щорічну декларацію про доходи громадяни, які перебувають за кордоном на заробітках, але при цьому зареєстровані як підприємці (ФОПи) в Україні?

Головне управління ДФС у м.Києві ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 04.02.2019 р. №388/ІПК/26-15-13-06-12 Головне управління ДФС у м. Києві відповідно до статті 52 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року М 2755-ІУ зі змінами та доповненнями (далі — Кодекс) розглянуло Ваше звернення про надання індивідуальної податкової консультації щодо обов’язку подання декларації фізичною особою — підприємцем, який перебуває на загальній системі оподаткування, і в межах компетенції повідомляє. Відповідно до підпункту 16.1.3 пункту 16.1 статті 16 Кодексу платники податків зобов’язані подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації,…

Докладніше

Чи штрафують за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних, які не надаються отримувачу?

ДФС УКРАЇНИ ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 04.02.2019 р. №387/6/99-95-42-03-15/ІПК

Докладніше

Лист ДФСУ: Щодо адміністрування податку на прибуток підприємств та забезпечення податкового контролю від 04.01.2019 № 357/7/99-99-15-02-01-17

ДФС України лист від 04.01.2019 № 357/7/99-99-15-02-01-17 Щодо адміністрування податку на прибуток підприємств та забезпечення податкового контролю

Докладніше

ЯК В 2017 РОЦІ ПОТРІБНО БУЛО ІНДЕКСУВАТИ ОЦІНКУ ЗЕМЕЛЬНОЇ ДІЛЯНКИ ПЛАТНИКАМ ЄДИНОГО ПОДАТКУ 4 ГРУПИ?

В ІПК від 01.02.2019 р. №378/6/99-99-12-02-03-15/ІПК, текс якої можна знайти тут, фіскали пояснили таке: оскільки Товариство обрало спрощену систему оподаткування та є платником єдиного податку на 4 групі, для обчислення бази оподаткування яким дія спеціального порядку індексації оцінки землі на 2017 рік, на відміну від попереднього року у п. 5 підрозділу 8 «Особливості справляння єдиного та фіксованого податку» Розділу ХХ Перехідних положень Кодексу не встановлена, то Товариство при обчисленні податкових зобов’язань з Податку має керуватися загальним порядком індексації оцінки, встановленому п. 289.2 ст. 289 Податкового кодексу України. В останньому, нагадаємо,…

Докладніше

ЯК індексують нормативну оцінку землі єдинщики 4 групи (колишні ФСПшники)?

ДФС УКРАЇНИ ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 01.02.2019 р. №378/6/99-99-12-02-03-15/ІПК

Докладніше

Чи треба обчислювати ЄСВ з заробітної плати, пенсії, стипендії, аліментів, допомог у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю, відшкодувань у зв’язку з каліцтвом або іншим ушкодженням здоров’я, інших соціальних виплат, які належали померлій особі (спадкодавцеві)?

ДФС УКРАЇНИ ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 05.02.2019 р. №391/6/99-99-13-02-03-15/ІПК

Докладніше

Як виправити помилки, допущені у формі № Д5 звіту з ЄСВ, після закінчення терміну подання?

Яким чином ФОП у формі № Д5 (річна) звіту щодо сум нарахованого ЄCВ після закінчення терміну його подання виправити помилки, що стосуються грошових показників (в тому числі заповнено не ту таблицю форми № Д5 (річна) за період до 01.01.2018 р.)?

Докладніше

Яким чином страхувальнику виправити помилки у звіті щодо сум нарахованого єдиного внеску до закінчення терміну його подання

Згідно з п. 1 розділу V Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Мінфіну від 14.04.2015 р. № 435 (далі – Порядок № 435), у разі виявлення помилки у Звіті щодо сум нарахованого єдиного внеску (далі – Звіт) до закінчення терміну подання цього Звіту страхувальник повторно формує та подає Звіт у повному обсязі до контролюючого органу за місцем обліку.

Докладніше

ЯК ВИЗНАЧИТИ МІНІМАЛЬНУ БАЗУ ОПОДАТКУВАННЯ ПДВ ДЛЯ ОПЕРАЦІЙ З ПОСТАЧАННЯ САМОСТІЙНО ВИГОТОВЛЕНИХ ТОВАРІВ/ПОСЛУГ?

Підхід органів ДФСУ в даному питанні можна зрозуміти із тексту ІПК  від 01.02.2019 р. №358/6/99-99-15-03-02-15/ІПК, яку ви можете знайти тут.

Докладніше

ЗА ЯКОЮ ФОРМОЮ ЗВІТУВАТИ ПО ПЛАТІ ЗА ЗЕМЛЮ У 2019 РОЦІ?

Для звітності у 2019 році власники та землекористувачі повинні використовувати минулорічну форму декларацію з плати за землю, затверджену наказом Мінфіну від 16.06.2015 р. № 560 .

Докладніше