З якого періоду ФОП – платники ЄП другої групи повинні сплачувати єдиний податок за новою ставкою у зв’язку із внесенням змін до рішень органів місцевого самоврядування протягом звітного року?

Відповідно до п.п. 12.4.1 ст. 12 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI (далі – ПКУ) до повноважень сільських, селищних, міських рад та рад об’єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, щодо податків та зборів належить встановлення ставок місцевих податків та зборів в межах ставок, визначених ПКУ.

Докладніше

Платник єдиного податку при зміні відомостей має подати заяву

Внесення змін до реєстру платників єдиного податку при зміні відомостей (місця здійснення діяльності, податкової адреси та ін.) платник повинен подати заяву про зміни у встановлені Податковим кодексом України (далі – ПКУ) строки.

Докладніше

🔐 Чи можна розрахунок єдиного податку для платника 3 групи подавати в паперовій формі? СБГ № 10 (2017) травень

Матеріал надається тільки передплатникам "Справжньої Бухгалтерської Газети".

Замовляйте доступ за номером (067) 63-555-11 - всього 70 грн. на місяць

Докладніше

Чи необхідно ФОП – платнику ЄП при прийнятті рішення про припинення господарської діяльності подавати заяву про відмову від спрощеної системи оподаткування та з якого періоду вона не сплачує ЄП?

Відповідно до п. 294.6 ст. 294 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI (далі – ПКУ) у разі державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи — підприємця, яка є платником єдиного податку, останнім податковим (звітним) періодом вважається період, у якому відповідним контролюючим органом отримано від державного реєстратора повідомлення про проведення державної реєстрації такого припинення.

Докладніше

Чи зобов’язана ФОП платник ЄП у разі надання в оренду нерухомого майна застосовувати Методику визначення мінімальної суми орендованого платежу за нерухоме майно ФО?

Договірні відносини, які виникають між орендарем та орендодавцем, регулюються Господарським кодексом України від 16 січня 2003 року № 436-IV (далі – ГКУ).

Докладніше

До уваги платників єдиного податку!

ДПІ у Дарницькому районі ГУ ДФС у м. Києві повідомляє, що Законом України від 21.12.2016 року №1797-VІІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні» внесено зміни до розділу ХІV «Спеціальні податкові режими» Податкового кодексу України, а саме, при розрахунку загальної кількості найманих осіб у фізичної особи – підприємця, який є платником єдиного податку, не враховуються працівники, які призвані на військову службу під час мобілізації, на особливий період.

Докладніше

Чи може ФОП подати заяву про перехід на єдиний податок в електронній формі

ФОП мають можливість подати заяву про застосування спрощеної системи оподаткування (далі — заява) для обрання чи переходу на спрощену систему оподаткування, унесення змін до реєстру платників єдиного податку та відмови від спрощеної системи оподаткування до контролюючого органу особисто чи поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення. При цьому можливість подання заяви засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб наразі не реалізована. Про це інформує ДФС у підкатегорії 107.12 системи «ЗІР». За матеріалами «Інтерактивної бухгалтерії»

Докладніше

Платники єдиного податку зобов’язані зберігати первинні документи 1095 днів

Платники податків зобов’язані забезпечити зберігання документів, визначених у п. 44.1 ст. 44 ПКУ, а також документів, пов’язаних із виконанням вимог законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, не менш як 1095 днів з дня подання податкової звітності, для складення якої використовуються зазначені документи, а у разі її неподання — з передбаченого ПКУ граничного терміну подання такої звітності (абзац перший п. 44.3 ст. 44 ПКУ).

Докладніше

Єдиний податок для групи 2 пропонують зменшити вдвічі

Законотворець пропонує внести зміни до пп. 2 п. 293.2 ПКУ, зменшивши граничну межу фіксованої ставки єдиного податку для ФОП-єдинників групи 2 — із 20% до 10% розміру мінімальної заробітної плати.

Докладніше

У яких розмірах із 2017 року сплачується єдиний податок для 1-ї та 2-ї груп

Нині для єдинників 1, 2 груп ставки єдиного податку встановлюються у відсотках (фіксовані ставки) до розміру мінімальної заробітної плати.

Докладніше

Із 1 січня ставки єдиного податку для платників першої групи, податку на нерухомість застосовуються в половинному розмірі

Із 1 січня 2017 року до прийняття відповідним органом місцевого самоврядування рішення про встановлення ставок місцевих податків і зборів на 2017 рік відповідно до Закону України від 20.12.2016 р. № 1791-VIII (далі — Закон № 1791) установлені таким органом місцевого самоврядування ставки єдиного податку для платників першої групи, податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, і збору за місця для паркування транспортних засобів застосовуються з коефіцієнтом 0,5.

Докладніше

Що підготували платникам єдиного податку ухвалені зміни до ПКУ

У підготовленому до другого читання й ухваленому в цілому проекті Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році» (№ 5132) комітетом запропоновано таке.

Докладніше

У Новий Рік – без боргів! Податковий борг у платників єдиного податку позбавляє його права на спрощену систему

Платникам єдиного податку слід своєчасно сплачувати суми єдиного податку та звірятися  щодо стану розрахунків із бюджетом, щоб зненацька не отримати рішення про виключення з реєстру платників єдиного податку — наголошують у Головному управлінні ДФС у Чернівецькій області.

Докладніше

Заява про відмову від спрощеної системи оподаткування з I кварталу 2017 року повинна бути подана не пізніше 21 грудня 2016 року

Платники єдиного податку можуть самостійно відмовитися від спрощеної системи оподаткування у зв’язку з переходом на сплату інших податків і зборів, визначених Податковим кодексом України, з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) кварталом, у якому подано заяву щодо відмови від спрощеної системи оподаткування у зв’язку з переходом на сплату інших податків і зборів.

Докладніше

Для того щоб перейти на єдиний податок із нового року, слід подати заяву не пізніше 16 грудня

ГУ ДФС у Тернопільській області повідомило, що останній день подання заяви стосовно переходу на спрощену систему оподаткування з 1 січня 2017 року та розрахунку доходу за попередній календарний рік — 16 грудня 2016 року (пп. 298.1.4 ПКУ).

Докладніше