ЯК ЗАПОВНИТИ РОЗДІЛ «ПОРЦІЯ» ТА ІНШІ ІНФОРМАЦІЙНІ ПОЛЯ ПРИ ПОДАННІ ЗВІТНОГО НОВОГО ТА УТОЧНЮЮЧОГО РОЗРАХУНКУ ФОРМИ № 1ДФ?

Відомо, що звітність форми № 1ДФ подається лише у разі нарахування доходів платнику податку податковим агентом протягом звітного періоду. Всі реквізити даного розрахунку заповнюють, керуючись п. 3.1 Розділу III Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку (Форма 1ДФ), затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 13.01.2015 р. № 4 (далі – Порядок №4). Там, зокрема, сказано, що той, хто заповнює, відмічає відповідну клітинку «Звітний», «Звітний новий» чи «Уточнюючий» залежно від того, який податковий розрахунок подається. Навпроти…

Докладніше

ЧИ ПОТРІБНО НАРАХОВУВАТИ ЄСВ НА КОМПЕНСАЦІЮ ЗА НЕВИКОРИСТАНУ ВІДПУСТКУ ЗА ЧАС ДО ДАТИ СМЕРТІ ПРАЦІВНИКА?

Слід виходити із того, що всі належні людині виплати, втому числі які до дня смерті ще фактично не були нараховані, але по суті юридично вже зароблені, є майном такої людини, яке передається її спадкоємцям. Схожу відповідь дали органи ДФС в ІПК від 05.02.2019 р. №391/6/99-99-13-02-03-15/ІПК. Вони пояснюють, що згідно з пп. 2.2.12 Інструкції зі статистики заробітної плати, затвердженої наказом Державного комітету статистики України від 13.01.2004 р. № 5 до складу фонду додаткової заробітної плати входять суми грошових компенсацій у разі невикористання щорічних (основної та додаткових) відпусток та додаткових відпусток працівникам,…

Докладніше

Чи треба обчислювати ЄСВ з заробітної плати, пенсії, стипендії, аліментів, допомог у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю, відшкодувань у зв’язку з каліцтвом або іншим ушкодженням здоров’я, інших соціальних виплат, які належали померлій особі (спадкодавцеві)?

ДФС УКРАЇНИ ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 05.02.2019 р. №391/6/99-99-13-02-03-15/ІПК

Докладніше

Як виправити помилки, допущені у формі № Д5 звіту з ЄСВ, після закінчення терміну подання?

Яким чином ФОП у формі № Д5 (річна) звіту щодо сум нарахованого ЄCВ після закінчення терміну його подання виправити помилки, що стосуються грошових показників (в тому числі заповнено не ту таблицю форми № Д5 (річна) за період до 01.01.2018 р.)?

Докладніше

Яким чином страхувальнику виправити помилки у звіті щодо сум нарахованого єдиного внеску до закінчення терміну його подання

Згідно з п. 1 розділу V Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Мінфіну від 14.04.2015 р. № 435 (далі – Порядок № 435), у разі виявлення помилки у Звіті щодо сум нарахованого єдиного внеску (далі – Звіт) до закінчення терміну подання цього Звіту страхувальник повторно формує та подає Звіт у повному обсязі до контролюючого органу за місцем обліку.

Докладніше

У які строки сплачують ЄСВ підприємці на загальній системі оподаткування

ФОПи, які перебувають на загальній системі оподаткування, сплачують ЄСВ щоквартально до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачують єдиний внесок (19 квітня, 19 липня, 19 жовтня, 19 січня).

Докладніше

У які строки сплачують ЄСВ підприємці-єдинщики (ФОП-ЄП)

ФОПи, які обрали спрощену систему оподаткування, сплачують ЄСВ щоквартально до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачують єдиний внесок (19 квітня, 19 липня, 19 жовтня, 19 січня).

Докладніше

Як відображати коригування додаткової бази нарахування ЄСВ у звітності

Головне управління ДФС у Черкаській області спільно з Головним управлінням Пенсійного фонду України у Черкаській області сформували Методичні рекомендації щодо формування та подання звіту з ЄСВ у форматі відповідей на запитання страхувальників, що найчастіше виникають під час заповнення цієї звітності.

Докладніше

ФОП знявся з реєстрації та зареєструвався повторно: як звітувати з ЄСВ

У разі припинення підприємницької діяльності й повторної реєстрації протягом року необхідно буде подати два Звіти про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого ЄСВ: один — «ліквідаційний» — до дня державної реєстрації припинення. Строк сплати зобов’язань, визначених фізичною особою — підприємцем у Звіті з позначкою «ліквідаційний», настає в день подання такого Звіту, відповідно, єдиний внесок необхідно сплатити до дня подання Звіту включно; другий — «початковий» — у законодавчо визначений строк. Податківці в ІПК від 27.10.2017 р. № 2411/С/99-99-08-02-01-14/ІПК зауважили: зняття з обліку фізичної особи як платника ЄСВ здійснюється відповідно до п.…

Докладніше

Про особливості сплати єдиного внеску спрощенцями, які є пенсіонерами за віком або інвалідами

ГУ ДФС у Харківській області нагадує, що згідно з ч. 4 ст. 4 Закону 2464-VІ «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон № 2464) та пунктом 4 розділу II Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Мінфіна від 20.04.2015 р. № 449 (далі – Інструкція), фізичні особи-підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, звільняються від сплати за себе єдиного внеску, якщо вони є пенсіонерами за віком або інвалідами та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну…

Докладніше

Які зміни в закони про ЄСВ і соцстрахування ухвалено разом із пенсійною реформою

Верховна Рада ухвалила в цілому Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» (законопроект № 6614).

Докладніше

Погашення боргу з ЄСВ у разі смерті ФОП

ДФС у листі від 15.09.2017 р. № 1970/П/99-99-13-02-01-14/ІПК нагадала, що у разі смерті фізичної особи — підприємця, оголошення померлою, визнання її у судовому порядку безвісно відсутньою або недієздатною за умови відсутності осіб, які відповідно до Закону N 2464 несуть зобов’язання зі сплати єдиного внеску, та засвідчення цього факту відділом державної реєстрації актів цивільного стану чи постановленням судового рішення, борг (недоїмка) зі сплати єдиного внеску підлягають списанню. Штрафні санкції та пеня зі сплати єдиного внеску не застосовуються.

Докладніше

Платники ЄСВ зможуть отримати витяг із реєстру страхувальників

Визначено процедуру формування й надання витягу з реєстру страхувальників на запит платників ЄСВ і застрахованих осіб, а також затверджено форми:

Докладніше