ЯК В 2017 РОЦІ ПОТРІБНО БУЛО ІНДЕКСУВАТИ ОЦІНКУ ЗЕМЕЛЬНОЇ ДІЛЯНКИ ПЛАТНИКАМ ЄДИНОГО ПОДАТКУ 4 ГРУПИ?

В ІПК від 01.02.2019 р. №378/6/99-99-12-02-03-15/ІПК, текс якої можна знайти тут, фіскали пояснили таке: оскільки Товариство обрало спрощену систему оподаткування та є платником єдиного податку на 4 групі, для обчислення бази оподаткування яким дія спеціального порядку індексації оцінки землі на 2017 рік, на відміну від попереднього року у п. 5 підрозділу 8 «Особливості справляння єдиного та фіксованого податку» Розділу ХХ Перехідних положень Кодексу не встановлена, то Товариство при обчисленні податкових зобов’язань з Податку має керуватися загальним порядком індексації оцінки, встановленому п. 289.2 ст. 289 Податкового кодексу України. В останньому, нагадаємо,…

Докладніше

ЯК індексують нормативну оцінку землі єдинщики 4 групи (колишні ФСПшники)?

ДФС УКРАЇНИ ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 01.02.2019 р. №378/6/99-99-12-02-03-15/ІПК

Докладніше

ЗА ЯКОЮ ФОРМОЮ ЗВІТУВАТИ ПО ПЛАТІ ЗА ЗЕМЛЮ У 2019 РОЦІ?

Для звітності у 2019 році власники та землекористувачі повинні використовувати минулорічну форму декларацію з плати за землю, затверджену наказом Мінфіну від 16.06.2015 р. № 560 .

Докладніше

У ЯКІ СТРОКИ СПЛАЧУЮТЬ ПОДАТОК НА ЗЕМЛЮ?

Податкові зобов’язання по земельному податку незалежно від способу подання декларації слід сплачувати за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця (пп. пп. 287.3, 287.4 ПКУ).

Докладніше

З ЯКОЮ ПЕРІОДИЧНІСТЮ ТА ЗА ЯКИЙ ЗВІТНИЙ ПЕРІОД ПОДАЮТЬ ЗЕМЕЛЬНУ ДЕКЛАРАЦІЮ?

Платники плати за землю (окрім фізосіб) мають право обрати варіант подання звітності: 1) подати декларацію один раз за поточний рік. Її подають не пізніше 20 лютого поточного року до органу ДФСУ за місцезнаходженням ділянки. В цій декларації визначають річну суму податку, розбиту на рівні частини по місяцях (п. 286.2 ПКУ);

Докладніше

В ЯКІ СТРОКИ ПОДАВАТИ ЗВІТНІСТЬ ПО ЗЕМЕЛЬНОМУ ПОДАТКУ?

Для земельного податку звітним періодом є календарний рік, який розпочинається 1 січня і закінчується 31 грудня. Для новостворених підприємств та організацій, чи у випадку набуття права власності та/або користування на нову ділянку звітний період може меншим 12 місяців.

Докладніше

ХТО ВСТАНОВЛЮЄ ТА ДЕ ДІЗНАТИСЯ СТАВКУ ЗЕМЕЛЬНОГО ПОДАТКУ?

Оскільки земельний податок є місцевим податком, то й встановлювати ставку для сплати цього податку доручено встановлювати саме їм. Органи місцевого самоврядування встановлюють ці ставки, орієнтуючись на граничні розміри із статей 273, 274 та 277 ПКУ.

Докладніше

Нарахування та сплата земельного податку юридичними особами

Головне управління ДФС у Івано-Франківській області нагадує платникам податків, що відповідно до статті 269 Податкового кодексу України платниками податку є власники земельних ділянок та землекористувачі.

Докладніше