КОЛИ ОРГАНИ ДФСУ НЕ ШТРАФУВАТИМУТЬ ЗА НЕСВОЄЧАСНУ РЕЄСТРАЦІЮ ПОДАТКОВИХ НАКЛАДНИХ ТА РОЗРАХУНКІВ КОРИГУВАННЯ?

Податковим кодексом України (далі – ПКУ), а ще точніше його пп. 120-1.1 передбачено штрафні санкції за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних (ПН) та розрахунків коригування (РК), розмір яких, залежно від строку прострочення, може скласти від 10 до 50 відсотків (пункт 120-1.1 статті 120-1 Кодексу). Однак така відповідальність стосується не всіх податкових накладних та РК до них. За порушення термінів реєстрації податкових накладних або розрахунків коригування в ЄРПН штрафні санкції, визначені ПКУ, не застосовуються виключно до: податкових накладних, що не видаються отримувачу (покупцю); складені на постачання товарів/послуг, які звільнені від оподаткування та…

Докладніше

Чи штрафують за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних, які не надаються отримувачу?

ДФС УКРАЇНИ ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 04.02.2019 р. №387/6/99-95-42-03-15/ІПК

Докладніше

ЯК ВИЗНАЧИТИ МІНІМАЛЬНУ БАЗУ ОПОДАТКУВАННЯ ПДВ ДЛЯ ОПЕРАЦІЙ З ПОСТАЧАННЯ САМОСТІЙНО ВИГОТОВЛЕНИХ ТОВАРІВ/ПОСЛУГ?

Підхід органів ДФСУ в даному питанні можна зрозуміти із тексту ІПК  від 01.02.2019 р. №358/6/99-99-15-03-02-15/ІПК, яку ви можете знайти тут.

Докладніше

На яку дату виникають зобов’язання по ПДВ при експорті товарів?

У разі якщо дата оформлення митної декларації та дата фактичного перетину митного кордону товарами митного кордону України припадають на різні податкові періоди, то датою виникнення податкових зобов’язань з ПДВ за операцією з вивезення товарів за межі митної території України у митному режимі експорту є дата оформлення митної декларації.

Докладніше

Чи оштрафують за виправлення помилкових дат в ПН після сплину граничних термінів для реєстрації

15.03.2016 р. фермерське господарство (платник ПДВ) відправило податкові накладні № 1/2, № 2/2, № 3/2 від 15.03.2016 на реєстрацію в ЄРПН. Такі податкові накладні успішно пройшли реєстрацію в ЄРПН. При цьому жодної квитанції в електронному вигляді у текстовому форматі про неприйняття податкової накладної в електронному вигляді не надходило. Податкові накладні № 1/2, № 2/2, № 3/2, від 15.03.2016 були зареєстровані в ЄРПН 16.03.2016, тобто в передбачені законодавством терміни.

Докладніше

🔐 Ознака в номері спецрежимної податкової накладної: ДФСУ про порядок виправлення помилок. СБГ № 23-24 (грудень) 2017 р.

Матеріал надається тільки передплатникам "Справжньої Бухгалтерської Газети".

Замовляйте доступ за номером (067) 63-555-11 - всього 70 грн. на місяць

Докладніше

🔐 Зміни в ПКУ: оновлені правила реєстрації ПН. СБГ № 23-24 грудень (2017)

Матеріал надається тільки передплатникам "Справжньої Бухгалтерської Газети".

Замовляйте доступ за номером (067) 63-555-11 - всього 70 грн. на місяць

Докладніше

Продавець повертає покупцю аванс 3-річної давності: чи можна зменшити ПДВ-зобов’язання

Якщо продавцем — платником ПДВ на дату отримання попередньої (авансової) оплати за договором були визначені податкові зобов’язання з ПДВ і надалі за домовленістю сторін попередня (авансова) оплата повертається на поточний рахунок покупця, то продавець — платник ПДВ має право скласти розрахунок коригування до податкової накладної, складеної на дату отримання такої попередньої (авансової) оплати, і зменшити нараховану суму податкових зобов’язань із ПДВ.

Докладніше

Списання МНМА: ПДВ-особливості

Акценти цієї статті: чи слід нараховувати податкові зобов’язання з ПДВ при списанні малоцінних необоротних матеріальних активів (далі – МНМА); якими законодавчими нормами слід керуватися; як роз’яснює це питання ДФС у ЗІР.

Докладніше

Внесено чергові зміни до Критеріїв блокування ПН/РК в ЄРПН

Наказом Мінфіну № 926 від 09.11.2017 року внесено зміни до Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Докладніше

Уряд не підтримує законопроект щодо внесення змін до роботи Системи моніторингу ризиків з ПДВ

13 листопада Кабінет Міністрів України надав негативний висновок щодо законопроекту про модифікацію системи зупинки реєстрації податкових накладних, розробленого Комітетом ВР з питань податкової та митної політики.

Докладніше

Чи можна скласти декілька податкових накладних на отриману однією сумою попередню оплату?

У листі від 06.11.2017 р. № 2519/6/99-99-15-03-02-15/ІПК ДФС розглянула питання щодо складання декількох податкових накладних при отриманні попередньої оплати однією сумою. 

Докладніше