🔐 Ознака в номері спецрежимної податкової накладної: ДФСУ про порядок виправлення помилок. СБГ № 23-24 (грудень) 2017 р.

Матеріал надається тільки передплатникам "Справжньої Бухгалтерської Газети".

Замовляйте доступ за номером (067) 63-555-11 - всього 70 грн. на місяць

Докладніше

Внесено чергові зміни до Критеріїв блокування ПН/РК в ЄРПН

Наказом Мінфіну № 926 від 09.11.2017 року внесено зміни до Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Докладніше

Чи можна скласти декілька податкових накладних на отриману однією сумою попередню оплату?

У листі від 06.11.2017 р. № 2519/6/99-99-15-03-02-15/ІПК ДФС розглянула питання щодо складання декількох податкових накладних при отриманні попередньої оплати однією сумою. 

Докладніше

Подано Додаток й отримано квитанцію з інформацією про неврахування. Чи означає, що по зупиненій ПН буде рішення про відмову?

До ДФС подано Додаток до критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатні для зупинення реєстрації ПН/РК в ЕРПН, після чього отримано квитанцію з інформацією, що інформація з Таблиці даних платників податків не врахована, чи означає вказаний факт, що по зупиненій ПН буде прнийнято рішення про відмову у реєстрації? 

Докладніше

Ніна Южаніна про необхідність переведення системи зупинення реєстрації податкових накладних у тестовий режим

15 вересня 2017 р. було зареєстровано проект Закону №7115 «Про внесення змін до підрозділу 2 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України щодо зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування у Єдиному реєстрі податкових накладних» розроблений народними депутатами – членами Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики.

Докладніше

Податкові накладні до 16.03.2017 р. без кодів УКТ ЗЕД: чи буде податковий кредит

Відсутність коду товару згідно з УКТ ЗЕД у податковій накладній, складеній та зареєстрованій у ЄРПН до 16.03.2017 р. (по 15.03.2017 р. включно), за операцією з постачання товарів, коди товару відповідно до УКТ ЗЕД яких відсутні в Митному тарифі України, не визначається як помилка, допущена під час складання такої податкової накладної, та не може бути єдиною підставою для невизнання податкового кредиту за такою податковою накладною.

Докладніше

Коли реєструється ПН/РК в ЄРПН у разі подання платником податку скарги на рішення про відмову у реєстрації?

Коли реєструється податкова накладна/розрахунок коригування до податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних у разі подання платником податку скарги на рішення про відмову у її/його реєстрації?

Докладніше

Повідомлення для підтвердження реальності операцій по зупиненим податковим накладним подаються в електронному вигляді

Для унеможливлення впливу людського фактору на процес приймання документів Міністерством фінансів України внесено зміни до діючого наказу, якими передбачено подання повідомлень та документів на підтвердження реальності операцій по зупиненим податковим накладним виключно в електронному вигляді. Про це повідомив директор Департаменту моніторингу доходів та обліково-звітних систем ДФС Микола Чмерук.

Докладніше

Щодо дій платника у разі зупинення реєстрації ПН / РК

У разі зупинення реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування, платник податку має право подати (протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов’язання, відображеного у такій податковій накладній) пояснення та копії документів, зазначені у підпункті «в» підпункту 201.16.1 пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України.

Докладніше

Блокування податкових накладних: наслідки для продавця і покупця

За запевненням Мінфіну кількість заблокованих з 1 липня податкових накладних становить 1,1% від загального числа направлених на реєстрацію. Та ж цифра, але в «штуках» — близько 50 тисяч податкових накладних.

Докладніше

Повідомлення щодо підтвердження реальності здійснених операцій по відмовленим податковим накладним опрацьовуються протягом 5 днів

Комісія ДФС про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН оперативно, протягом 5 днів опрацьовує повідомлення щодо підтвердження реальності здійснення операцій по зупиненим податковим накладним/розрахункам коригування. Про це повідомив директор Департаменту моніторингу доходів та обліково-звітних систем ДФС Микола Чмерук під час засідання Громадської ради при ДФС 14 липня.

Докладніше

Розроблено законопроект про звільнення від штрафів за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних через вірус

Як заявила Яна Бугрімова, радник Міністра фінансів України під час круглого столу, присвяченого кібербезпеці України, чинна редакція ПКУ не дає можливості не застосувати штрафи за не зареєстровані податкові накладні навіть через форс-мажор. Тому всі розмови з приводу механізмів звільнення від штрафів залишаються розмовами.

Докладніше

ДФС про подання інформації для відновлення реєстрації податкової накладної

ДФС нагадує, що у разі зупинення реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – Реєстр) відповідно до пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), платник податку має право подати протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов’язання, відображеного у такій податковій накладній/розрахунку коригування пояснення та/або копії документів, зазначені у підпункті «в» підпункту 201.16.1 пункту 201.16 статті 201 Кодексу.

Докладніше

Із 20 червня діють Критерії для зупинення реєстрації податкових накладних

З 20 червня 2017 року набрав чинності наказ Мінфіну від 13.06.2017 р. № 567 (далі — Наказ № 567), яким затверджено Критерії оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН, та вичерпний Перелік документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН. Такий документ було опубліковано у виданні «Офіційний вісник України» за 20.06.2017 р. № 48/2017.

Докладніше

Помилка у коді ДКПП у ПН? Контролери проти податкового кредиту

Згідно з п. 201.10 ПКУ платник ПДВ може формувати податковий кредит за податковою накладною, яка містить помилки (виняток — некоректне зазначення коду УКТ ЗЕД, що спричиняє табу на податковий кредит). Але згадане положення ПКУ висуває занадто розпливчату вимогу: помилки не повинні заважати «ідентифікувати здійснену операцію, її зміст (товар/послугу, що постачаються), період, сторони та суму податкових зобов’язань».

Докладніше