ЧИ ЗОБОВ’ЯЗАНИЙ ФОП, ЯКИЙ В ОСНОВНОМУ ЗНАХОДИТЬСЯ ЗА КОРДОНОМ, ПОДАВАТИ ЩОРІЧНУ ДЕКЛАРАЦІЮ ПРО ДОХОДИ?

З одного боку відповідь була очевидною – так, повинні подавати. Такий підхід фіскальних органів ми читаємо в ІПК від 04.02.2019 р. №388/ІПК/26-15-13-06-12, де ГУ ДФС у м.Києві пояснила таке: спершу треба визначитися чи часом даний підприємець не є нерезидентом у розумінні Податкового кодексу України (далі – ПКУ). Утім майже очевидно, що не є – адже і ФОПом зареєстрований в Україні, і є громадянином України. Згідно ПКУ якщо неможливо визначити резидентський статус фізособи, використовуючи положення пп. 14.1.123 ПКУ, то фізична особа вважається резидентом, якщо вона є громадянином України. згідно пп. 16.1.3…

Докладніше

Чи повинні подавати щорічну декларацію про доходи громадяни, які перебувають за кордоном на заробітках, але при цьому зареєстровані як підприємці (ФОПи) в Україні?

Головне управління ДФС у м.Києві ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 04.02.2019 р. №388/ІПК/26-15-13-06-12 Головне управління ДФС у м. Києві відповідно до статті 52 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року М 2755-ІУ зі змінами та доповненнями (далі — Кодекс) розглянуло Ваше звернення про надання індивідуальної податкової консультації щодо обов’язку подання декларації фізичною особою — підприємцем, який перебуває на загальній системі оподаткування, і в межах компетенції повідомляє. Відповідно до підпункту 16.1.3 пункту 16.1 статті 16 Кодексу платники податків зобов’язані подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації,…

Докладніше

🔐 Дитячі подарунки до Нового року: облік й оподаткування.СБГ № 23-24 (грудень) 2017 р.

Матеріал надається тільки передплатникам "Справжньої Бухгалтерської Газети".

Замовляйте доступ за номером (067) 63-555-11 - всього 70 грн. на місяць

Докладніше

Чи проводиться документальна позапланова перевірка ФОП при знятті з обліку в контролюючих органах у разі прийняття рішення про припинення підприємницької діяльності

Право на проведення відповідно до законодавства перевірок платників податків надає контролюючим органам п.п. 20.1.4 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України (Кодекс). Згідно з п.п. 78.1.7 п.78.1 ст. 78 Кодексу обставиною, наявність якої надаватиме контролюючому органу право на проведення документальної позапланової перевірки, може бути, зокрема, припинення підприємницької діяльності фізичної особи — підприємця, подання заяви про зняття з обліку платника податків. При цьому, п. 78.2 ст. 78 Кодексу визначає, що обмеження у підставах проведення перевірок платників податків, визначені Кодексом, не поширюються на перевірки, що проводяться за зверненням такого платника податків.

Докладніше

Подання нульової декларації ФОП, які застосовують спрощену систему оподаткування

Відповідно до п. 49.2 ст. 49 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) платник податків зобов’язаний за кожний встановлений ПКУ звітний період, в якому виникають об’єкти оподаткування, або наявності показників, які підлягають декларуванню, відповідно до вимог ПКУ подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є. Водночас п. 40.1 ст. 40 ПКУ передбачено, якщо іншими розділами ПКУ або законами з питань митної справи визначається спеціальний порядок адміністрування окремих податків, зборів, платежів, використовуються правила, визначені в іншому розділі або законі з питань митної справи.

Докладніше

Мінімальний розмір ЄСВ, який мають сплачувати підприємці у 2016 році

Майже щороку змінюється порядок нарахування та сплати ЄСВ. Тому не дивно, що у підприємців виникає питання: у яких випадках потрібно сплачувати ЄСВ у розмірі не меншому за мінімальний страховий внесок? З 1 січня 2016 року фізособи-підприємці, як і переважна більшість платників єдиного внеску, застосовують ставку ЄСВ у розмірі 22%, встановлену ч. 5 ст. 8 Закону України «Про  збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 р. № 2464-VI  (далі — Закон про ЄСВ).

Докладніше

Чи може ФОП включити до витрат 2016 року авансові платежі з ЄСВ

ГУ ДФС у Закарпатській області розглянуломожливість включення до складу витрат звітного 2016 року суми ЄСВ, що були сплачені фізособою-підприємцем у вигляді авансових платежів протягом 2016 року. Фізособа-підприємець на загальній системі оподаткування може включити до складу витрат звітного 2016 року суми ЄСВ, що були сплачені нею у вигляді авансових платежів протягом 2016 року в розмірах і порядку, установлених законом.

Докладніше

Чи включається військовий збір до витрат підприємця на загальній системі?

Чи може підприємець-загальносистемник включати до витрат суму сплаченого військового збору (далі – ВЗ), нарахованого на доходи від провадження господарської діяльності? Ні, не може. Пояснимо чому.

Докладніше

🔐 Комісійна торгівля в приватних підприємців

Матеріал надається тільки передплатникам "Справжньої Бухгалтерської Газети".

Замовляйте доступ за номером (067) 63-555-11 - всього 70 грн. на місяць

Докладніше

Коли слід подати юридичній особі-платнику єдиного податку заяву про зміну видів господарської діяльності та яка відповідальність за її неподання

Відповідно до п.299.7 ст.299 Податкового кодексу України (далі — ПКУ) до реєстру платників єдиного податку вносяться такі відомості про платника єдиного податку:

Докладніше

Якщо доходи виплачуються підприємцю

Під час нарахування фізичній особі – підприємцю чи самозайнятій особі доходу від здійснення підприємницької або незалежної професійної діяльності, суб’єкт господарювання, який нараховує (виплачує) такий дохід, податок на доходи у джерела виплати не утримує на підставі відповідних документів, які підтверджують зв’язок доходів з вищеназваними видами діяльності.

Докладніше

Щодо оподаткування податком на доходи фізичних осіб та військовим збором позики та поворотної фінансової допомоги, які отримані фізичною особою від іншої фізичної особи

sbg_dfs

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ ЛИСТ від 29.10.2015 р. № 10131/Г/99-99-17-03-03-14

Докладніше