Єдинник у середині року перейшов на загальну систему: відображаємо доходи в прибутковій декларації

У разі переходу на загальну систему оподаткування в середині року платник єдиного податку подає декларацію з податку на прибуток підприємств за податковий (звітний) рік, який розпочинається з дати переходу на загальну систему оподаткування та закінчується 31 грудня такого року.

Докладніше

Річний звітний період із податку на прибуток для сільгоспвиробників: як застосовувати

Податковими (звітними) періодами для податку на прибуток підприємств, окрім випадків, передбачених п. 137.5 ПКУ, є календарні:

Докладніше

🔐 ЯК ЗАСТОСОВУВАТИ 30%-ве КОРИГУВАННЯ ОБЄКТА ОПОДАТКУВАННЯ ДЛЯ ОФШОРНИХ ОПЕРАЦІЙ? СБГ № 9 (2017) травень

Матеріал надається тільки передплатникам "Справжньої Бухгалтерської Газети".

Замовляйте доступ за номером (067) 63-555-11 - всього 70 грн. на місяць

Докладніше

ДФС щодо подання декларації з податку на прибуток за І квартал 2017 року

sbg_dfs

З 1 січня 2017 року набрали чинності зміни до ПКУ, зокрема, у частині податку на прибуток. Такі зміни ДФСУ детально роз’яснила в листі від 08.02.2017 р. № 2991/7/99-99-15-02-01-17.

Докладніше

Врахування наявної переплати з податку на прибуток в оплату авансового внеску з податку на прибуток при виплаті дивідендів: можливо чи ні

Порядок сплати податкового зобов’язання з податку на прибуток при виплаті дивідендів визначено статтею 57 Податкового кодексу України (далі – Кодекс).

Докладніше

З якого періоду застосовувати нульову ставку податку на прибуток новоутвореному підприємству

На період до 31.12.2021 р. застосовується ставка 0% для платників податку на прибуток, у яких річний дохід, визначений за правилами бухобліку за останній річний звітний період, не перевищує 3 млн грн і розмір нарахованої за кожен місяць звітного періоду зарплати (доходу) кожному з працівників, які перебувають із платником податку в трудових відносинах, є не меншим за дві мінімальні зарплати, розмір яких установлено законом, та які відповідають одному з таких критеріїв:

Докладніше

Як здійснити самостійне виправлення помилок, допущених у Податковій декларації з податку на прибуток підприємства за минулі звітні (податкові) періоди

Самостійне виправлення помилок здійснюється, як і раніше шляхом уточнення показників декларації відповідно до ст. 50 розділу ІІ Податкового кодексу України (далі – ПКУ), а саме: в уточнюючій Податковій декларації з податку на прибуток підприємств, затвердженій наказом Міністерства фінансів України від 20.10.2015 року № 897 (далі – Декларація), або у складі Декларації за поточний звітний (податковий) період з поданням Додатка ВП.

Докладніше

🔐 Безкоштовно надані товари, кошти: застосування різниці з податку на прибуток. СБГ № 7 (2017) квітень

Матеріал надається тільки передплатникам "Справжньої Бухгалтерської Газети".

Замовляйте доступ за номером (067) 63-555-11 - всього 70 грн. на місяць

Докладніше

За нецільове використання активів неприбуткові установи сплачують 18% податку на прибуток

Відповідно до п.п.133.4.3 п. 133.4 ст. 133 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) при недотримання неприбутковою організацією вимог, визначених ПКУ, неприбуткова організація зобов’язана подати у строк, визначений для місячного податкового (звітного) періоду, звіт про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації за період з початку року (або з початку визнання організації неприбутковою в установленому порядку, якщо таке визнання відбулося пізніше) по останній день місяця, в якому вчинено таке порушення.

Докладніше

Декларація з податку на прибуток: що має бути в грифі «Затверджено»?

У разі внесення до форми податкової декларації лише окремих змін (без викладення її в новій редакції), у грифі «Затверджено» форми декларації посилання на наказ Мінфіну, яким було затверджено зміни, не є обов’язковим.  Саме таку відповідь надано в листі ДФСУ від  03.03.2017 р. № 4497/6/99-99-15-02-01-15.

Докладніше

🔐 Як змінилось оподаткування в 2017 році? Податок на прибуток. СБГ № 1-2/2017 січень

Матеріал надається тільки передплатникам "Справжньої Бухгалтерської Газети".

Замовляйте доступ за номером (067) 63-555-11 - всього 70 грн. на місяць

Докладніше

ДФС про зменшення податку на прибуток на суму нарахованого податку на нерухоме майно в декларації за 2016 рік

ДФС у Полтавській області в листі від 05.01.2017 р. № 64/10/16-31-12-03-24 повідомила: оскільки податкова декларація з податку на прибуток розраховується наростаючим підсумком, то в декларації з податку на прибуток за 2016 рік платник має право врахувати суму податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, що нарахована за 2016 рік, але в межах податку на прибуток, визначеного за звітний період.

Докладніше

Зміни до ПКУ-2017: про зарахування дивідендного авансового внеску в рахунок сплати податку на прибуток

Відповідні зміни внесені до п. 57.11 ПКУ (див. ст. 24 Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні» від 21.12.2016 р. № 1797-VIII).

Докладніше

Зміни до ПКУ-2017: нульова ставка податку на прибуток

Відповідні зміни внесені в п. 44 підрозділу 4 р. ХХ «Перехідні положення» ПКУ (див. п. 2 ст. 135 Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні» від 21.12.2016 р. № 1797-VIII, далі — Закон № 1797).

Докладніше

Зміни до ПКУ-2017: закріплено порядок подання фінзвітності платниками податку на прибуток

Відповідні зміни внесені до ст. 46 ПКУ (див. ст. 18 Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні» від 21.12.2016 р. № 1797-VIII). Основна та найважливіша зміна — це те, що фінзвітність, яка складається та подається платниками податку на прибуток і неприбутковими підприємствами, установами й організаціями, є додатком до податкової декларації з податку на прибуток (звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації) та її невід’ємною частиною. А це означає, що за відсутності фінансової звітності податкову декларацію може бути не прийнято.

Докладніше