Чи можна допустити працівника до роботи в день направлення повідомлення ДФС?

«Статтею 24 Кодексу законів про працю України (КЗпПУ) визначено, що працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому законодавством.

Докладніше

Ігнорують Вашу заяву про звільнення — як діяти

Суд розглянув справу, у якій директор підприємства в січні 2016 року звернувся до загальних зборів учасників товариства із заявою про звільнення

Докладніше

Розрахунковий період для обчислення середньої зарплати за час відпусток

Середню зарплату для оплати часу відпусток або для виплати компенсації за невикористані відпустки обчислюють виходячи з виплат за останні 12 календарних місяців роботи, що передують місяцю надання відпустки чи виплаті компенсації за невикористані відпустки.

Докладніше

Відсутність повідомлення про прийняття працівника на роботу не означає неоформлення трудового договору

Відсутність повідомлення про прийняття працівника на роботу не означає неоформлення між ним та роботодавцем трудового договору, тому ст. 265 КЗППУ не застосовується (Одеський окружний адміністративний суд від 09.03. 2017р., № 815/675/17).

Докладніше

Порядок внесення змін до повідомлення про прийняття працівника на роботу

До початку роботи працівника за укладеним трудовим договором власник підприємства, установи, організації або фізична особа повинна подати до територіальних органів Державної фіскальної служби за місцем обліку їх як платника єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування повідомлення про прийняття такого працівника на роботу.

Докладніше

Чи можна звільнити працівника у день написання ним заяви?

Відповідно до ст. 38 Кодексу законів про працю України працівник має право розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це власника або уповноважений ним орган письмово за два тижні. 

Докладніше

За відсутність графіка відпусток на підприємстві слідує штраф

Відповідно до положень ч.ч. 4–5 ст. 79 КЗпП і ст. 10 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 р. № 504/96-ВР, черговість надання відпусток визначається графіками, які затверджуються власником або вповноваженим ним органом за погодженням із виборним органом первинної профспілкової організації (профспілковим представником) чи іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом, і доводиться до відома всіх працівників.

Докладніше

Складаємо графік відпусток на 2017 рік

У кінці кожного року серед безлічі питань, зокрема, постає питання щодо планування відпусток на наступний рік, тому на підприємстві має бути складено відповідний графік. При цьому такий графік має бути складено не пізніше 5 січня і доведено до відома працівників Черговість надання відпусток визначається графіком, який затверджується роботодавцем за погодженням з виборним органом первинної профспілки (профспілковим представником) чи іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом і доводиться до відома всіх працівників.

Докладніше

Визначаємо розрахунковий період при обчисленні лікарняних, якщо особа працювала неповний місяць

У разі якщо особа перебувала в трудових відносинах менш ніж календарний місяць, тобто не з першого дня місяця, то за умови настання в неї страхового випадку розрахунковий період визначатиметься за фактично відпрацьований час (календарні дні) перед настанням страхового випадку. Якщо в розрахунковому періоді застрахованої особи є фактично відпрацьовані календарні місяці (з першого до першого числа), то неповний календарний місяць, у якому особа була прийнята на роботу, не включається до розрахункового періоду.

Докладніше

За несвоєчасне повідомлення ДФС про прийнятого працівника загрожує мінімальний штраф

Управління Держпраці у Хмельницькій області пояснює: 1. Фактичний допуск одного працівника до роботи без трудового договору (= без наказу) може коштувати роботодавцеві 65000 грн (48000 грн + 17000 грн) + виплата такому працівникові заробітної плати в розмірі не нижче середньої заробітної плати за відповідним видом економічної діяльності в регіоні у відповідному періоді.

Докладніше

За угодою сторін працівник може звільнитися і під час відпустки

Роз’яснення надає головний спеціаліст юридичного департаменту Міністерства соціальної політики України Ігор Биць. За п.1 ч.1 ст.36 Кодексу законів про працю України підставою для припинення трудового договору є угода сторін. Угода про припинення трудового договору відповідно до п.1 ч.1 ст.36 КЗпПУ укладається між працівником  та власником або уповноваженим ним органом.

Докладніше

Гарантія соціальної захищеності працівника — легальна заробітна плата

Працюючи легально працівники отримують не тільки заробітну плату, а й соціальні гарантії, — наголошують фахівці ДПІ у Дарницькому районі ГУ ДФС у м. Києві. Статистика свідчить, що об’єм надходжень з податку на доходи фізичних осіб є значним вкладом до місцевого бюджету, тому реалізація завдань по виконанню соціально економічних програм безпосередньо пов’язана з виплатою легальної заробітної плати.

Докладніше

З 1 грудня підвищується мінімальна заробітна плата

ДПІ у Дарницькому районі ГУ ДФС у м. Києві повідомляє, що згідно з Законом України від 19 травня 2016 року № 1384-VIII «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» з 1 грудня 2016 року заробітна плата становитиме 1600 грн. Нагадуємо, що з 01.01.2016 року ставка для нарахування ЄСВ становить 22% до визначеної бази нарахування.

Докладніше

Роз’яснення порядку звільнення працівника в зв’язку з переведенням на інше підприємство

Згідно зі ст. 32 КЗпП України, переведення працівника на інше підприємство, установу, організацію допускається лише за згодою працівника. На практиці таке переведення інакше класифікується як звільнення працівника в зв’язку з переведенням за його згодою на інше підприємство (п.5 ст. 36 КЗпП України). Оскільки закон вимагає згоди керівника на припинення трудового договору в порядку переведення на інше підприємство, організацію, підставою для переведення є заява працівника про звільнення з формулюванням: «Прошу звільнити мене 03 січня 2012 року в зв’язку з переведенням на … (вказується назва підприємства, на яке переводиться працівник)».

Докладніше