Подовжено до 1095 днів строки для визнання ПК за зареєстрованими податковими накладними

Президент підписав Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо стабілізації розрахунків на Оптовому ринку електричної енергії України» від 09.11.2017 р. № 2198-VIII (далі — Закон № 2198). Так само, як і його проект, цей закон передбачає:

Докладніше

Зараховуємо передоплату за іншим договором: які наслідки в ПДВ-обліку

Якщо продавцем — платником ПДВ на дату отримання попередньої (авансової) оплати за договором № 1 були визначені податкові зобов’язання з ПДВ і надалі за домовленістю сторін дія договору припиняється, а попередня (авансова) оплата зараховується в рахунок оплати товарів/послуг за договором № 2, то продавець — платник ПДВ має право скласти розрахунок коригування до податкової накладної, складеної на дату отримання такої попередньої (авансової) оплати й зменшити нараховану суму податкових зобов’язань із ПДВ.

Докладніше

Президент підписав Закон про святковий день 25 грудня

Президент України Петро Порошенко підписав Закон «Про внесення змін до статті 73 Кодексу законів про працю України щодо святкових і неробочих днів» (відповідний проект закону зареєстрований під № 5496).

Докладніше

Чи необхідно платнику податків, який прийняв рішення про незастосування коригувань фінрезультату на різниці, кожен рік заповнювати поле «Наявність рішення»?

Відповідно до п. 134.1.1 ПКУ платник податку, у якого річний дохід від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначений за правилами бухгалтерського обліку за останній річний звітний (податковий) період не перевищує 20 млн грн, має право прийняти рішення про незастосування коригувань фінансового результату до оподаткування на усі різниці (крім від’ємного значення минулих років) не більше одного разу протягом безперервної сукупності років в кожному з яких виконується цей критерій щодо розміру доходу.

Докладніше

Чи достатньо зареєстрованої податкової накладної для визнання податкового кредиту

З 1 липня 2017 року набрали чинності зміни, унесені до п. 201.10 ПКУ, відповідно до яких: податкова накладна та/або розрахунок коригування до неї, складені та зареєстровані після 01.07.2017 у ЄРПН платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг достатньою підставою для нарахування сум ПДВ, що відносяться до податкового кредиту, та не потребує будь-якого іншого додаткового підтвердження. Тобто цими змінами визначено єдину формальну підставу для формування платником ПДВ — покупцем податкового кредиту — факт реєстрації продавцем податкової накладної в ЄРПН. Утім податківців непокоїть, що покупцем може формуватися сума податкового…

Докладніше

ДФС роз’яснює застосування критеріїв оцінки ризиків СМКОР

Державна фіскальна служба постійно працює над вдосконаленням СМКОР. Останніми змінами в Систему, затвердженими наказом Міністерства фінансів України № 926, який набрав чинності з 17 листопада 2017 року, були:

Докладніше

Затверджено порядок ведення реєстру військовозобов’язаних

Процедури збирання, зберігання, обробки та використання відомостей Єдиного державного реєстру військовозобов’язаних (далі — Реєстр) про військовозобов’язаних (призовників) визначатиме затверджений наказом Міноборони від 08.08.2017 р. № 418 Порядок ведення Єдиного державного реєстру військовозобов’язаних.

Докладніше

З 1 січня 2018 року фінустанови подають електронну фінзвітність

Фінансові компанії (у т.ч. фінансові компанії — управителі, фінансові компанії — адміністратори, фінансові компанії групи А та групи Б), фінансові установи — юридичні особи публічного права, довірчі товариства та лізингодавці подають звітність в електронній формі з дотриманням вимог Закону України «Про електронні документи та електронний документообіг» від 22.05.2003 р. № 851-IV. Обов’язковим реквізитом такої звітності є електронний цифровий підпис відповідно до Закону України «Про електронний цифровий підпис» від 22.05.2003 р. № 852-IV.

Докладніше

Норму робочого часу на 2018 рік роботодавці повинні розраховувати самостійно

У листі від 19.10.2017 р. № 224/0/103-17/214 Мінсоцполітики зазначає, що законодавством не передбачено єдиної норми тривалості робочого часу. Норма робочого часу працівників може бути різною залежно від багатьох чинників: тривалості робочого тижня, тривалості робочого дня, коли встановлені вихідні тощо. Тому норму робочого часу роботодавці повинні розраховувати самостійно виходячи з режиму роботи, запровадженого на підприємстві, з дотриманням вимог ст. 50–53, 67 і 73 КЗпП.

Докладніше

Дивіденди, якими збільшили розмір статутного капіталу, не обкладаються ПДФО

Статтею 165 ПКУ визначено перелік доходів, які не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку, згідно з п.п. 165.1.18 якого до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються дивіденди, які нараховуються на користь платника податку у вигляді акцій (часток, паїв), емітованих юридичною особою — резидентом, що нараховує такі дивіденди, за умови, якщо це нарахування жодним чином не змінює пропорцій (часток) участі всіх акціонерів (власників) у статутному фонді емітента й у результаті якого збільшується статутний фонд емітента на сукупну номінальну вартість нарахованих дивідендів.

Докладніше

У Переліку кодів товарів згідно з УКТ ЗЕД, які застосовуються для моніторингу відповідності ПН/РК Критеріям оцінки ступеня ризиків – зміни

Звертаємо увагу платників податку на додану вартість, що внесено зміни до Переліку кодів товарів згідно з УКТ ЗЕД, які застосовуються для здійснення автоматизованого моніторингу відповідності податкових накладних/розрахунків коригування Критеріям оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого наказом ДФСУ від 30.06.2017 р. № 461. Вказаними змінами, внесеними наказом ДФСУ від 26.10.2017 р. № 708 зазначений Перелік кодів товарів згідно з УКТ ЗЕД доповнено такими кодами:

Докладніше

У разі зміни відомостей про об’єкти оподаткування подається повідомлення за формою № 20-ОПП

Згідно з п. 8.1 розд. VIIІ Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Мінфіну від 09.12.2011 р. № 1588 (у редакції наказу Мінфіну від 22.04.2014 р. № 462) (далі – Порядок), платник податків зобов’язаний повідомляти про всі об’єкти оподаткування і об’єкти, пов’язані з оподаткуванням, контролюючий орган за основним місцем обліку у порядку, встановленому цим розділом. У разі зміни відомостей про об’єкт оподаткування, а саме: зміна типу, найменування, місцезнаходження, виду права або стану об’єкта оподаткування, платник податків надає до контролюючого органу за основним місцем обліку повідомлення за формою № 20-ОПП…

Докладніше

Нацбанк спрощує умови для розрахунків за імпорт товарів

З цією метою Правління Національного банку скасовує вже не актуальну і не ефективну для стабілізації валютного ринку вимогу, яка досі зобов’язувала банки здійснювати попередню оплату в іноземній валюті за імпорт товарів за зовнішньоекономічним договором, загальна вартість яких перевищує 5 млн дол. США (в еквіваленті), виключно з використанням акредитивної форми розрахунків. Відтепер здійснювати авансові розрахунки в таких випадках можна буде і без використання акредитивів.

Докладніше