ЄДИНИЙ ПОДАТОК У 2018 РОЦІ

(коментар до Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році» від 07.12.2017 р. № 2245-VIII, далі – Закон № 2245)

Радує, що питання про ліквідацію спрощеної системи навіть не піднімали. Питання ж не в системі, а в тім, як ми її використовуємо.

Серед важливих змін маємо таке:

  1. Платників єдиного податку (юридичних осіб) більше не платять «дивідендний» авансовий внесок з податку на прибуток (див. абз. 7 п.п. 57.11.2 ПКУ). Щоправда в останньому абзаці пп. 57.11.2 ПКУ досі сказано, що дивіденди обкладаються під час виплати незалежно від того, є їх платник платником податку на прибуток чи ні. Тож виходить, що один абзац з пп. 57.11.2 ПКУ звільняє єдинників від «дивідендних» платежів, а інший — ні. Сподіваємось фіскали займуть правильну, тобто лояльну позицію до даного казусу;
  2. Єдинники, які здійснюють на користь нерезидента— юрособи (чи уповноваженої ним особи, окрім постійного представництва на території України) виплати доходів з джерелом їх походження з України, здійснюють нарахування і сплату податку з доходів нерезидента (так званий податок на репатріацію) в порядку, розмірі й у строки, встановлені розд. III ПКУ. Тобто так само, які платники податку на прибуток.
  3. Внесено незначну але важливу корективу до пп. 5 п. 293.8 ПКУ. Тож тепер ми точно знаємо, що єдинники 3 групи, яким анулювали реєстрацію платником ПДВ, зобов’язані не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного кварталу подати до органів ДФСУ заяву про застосування спрощеної системи оподаткування для зміни ставки ЄП з 3% до 5% або для відмови з наступного кварталу від спрощеної системи оподаткування.
  4. Зміна для єдинщиків 4 групи. До п. 5 підрозд. 8 розд. ХХ ПКУ внесли коригування, завдяки якому для індексації нормативної грошової оцінки сільськогосподарських угідь (ріллі, сіножатей, пасовищ і багаторічних насаджень) та/або земель водного фонду (внутрішніх водойм, озер, ставків, водосховищ) за 2017 рік при розрахунку податкових зобов’язань з єдиного податку групи 4 індекс споживчих цін застосовують в розмірі 100 %. Відповідно індексувати нормативну грошову оцінку за 2017 рік в новому році не доведеться.

Ну і нагадаю, що єдинники 1 групи в 2018 році сплачують мінімальний ЄСВ в повному розмірі, тобто 819,06 щомісяця. Зате і до стажу для пенсії їм будуть враховувати цілий місяць, а не половину.

Кричун ПЕТРО,

податковий консультант,

керуючий партнер «ТіСіДжи консалтинг»,

PhD, МВА

krychun@meta.ua

Схожі публікації

Leave a Comment