Чи повинні подавати щорічну декларацію про доходи громадяни, які перебувають за кордоном на заробітках, але при цьому зареєстровані як підприємці (ФОПи) в Україні?

Головне управління ДФС у м.Києві ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 04.02.2019 р. №388/ІПК/26-15-13-06-12 Головне управління ДФС у м. Києві відповідно до статті 52 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року М 2755-ІУ зі змінами та доповненнями (далі — Кодекс) розглянуло Ваше звернення про надання індивідуальної податкової консультації щодо обов’язку подання декларації фізичною особою — підприємцем, який перебуває на загальній системі оподаткування, і в межах компетенції повідомляє. Відповідно до підпункту 16.1.3 пункту 16.1 статті 16 Кодексу платники податків зобов’язані подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації,…

Докладніше

Чи штрафують за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних, які не надаються отримувачу?

ДФС УКРАЇНИ ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 04.02.2019 р. №387/6/99-95-42-03-15/ІПК

Докладніше

Доступ в Електронному кабінеті до інформації щодо відповідності платника податку критеріям ризиковості

В Електронному кабінеті платникам надано он-лайн доступ до інформації щодо відповідності платника податку критеріям ризиковості, визначених відповідно до пункту 10 Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 117 «Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в  Єдиному реєстрі податкових накладних».

Докладніше

Лист ДФСУ: Щодо міжнародних договорів про уникнення подвійного оподаткування від 02.01.2018 р. № 78/7/99-99-01-02-02-17 

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ ЛИСТ 02.01.2018 р. № 78/7/99-99-01-02-02-17    Головні управління Державної фіскальної служби в областях, м. Києві, Офіс великих платників податків ДФС   Щодо міжнародних договорів про уникнення подвійного оподаткування

Докладніше

Лист ДФСУ: Щодо адміністрування податку на прибуток підприємств та забезпечення податкового контролю від 04.01.2019 № 357/7/99-99-15-02-01-17

ДФС України лист від 04.01.2019 № 357/7/99-99-15-02-01-17 Щодо адміністрування податку на прибуток підприємств та забезпечення податкового контролю

Докладніше

ЯК В 2017 РОЦІ ПОТРІБНО БУЛО ІНДЕКСУВАТИ ОЦІНКУ ЗЕМЕЛЬНОЇ ДІЛЯНКИ ПЛАТНИКАМ ЄДИНОГО ПОДАТКУ 4 ГРУПИ?

В ІПК від 01.02.2019 р. №378/6/99-99-12-02-03-15/ІПК, текс якої можна знайти тут, фіскали пояснили таке: оскільки Товариство обрало спрощену систему оподаткування та є платником єдиного податку на 4 групі, для обчислення бази оподаткування яким дія спеціального порядку індексації оцінки землі на 2017 рік, на відміну від попереднього року у п. 5 підрозділу 8 «Особливості справляння єдиного та фіксованого податку» Розділу ХХ Перехідних положень Кодексу не встановлена, то Товариство при обчисленні податкових зобов’язань з Податку має керуватися загальним порядком індексації оцінки, встановленому п. 289.2 ст. 289 Податкового кодексу України. В останньому, нагадаємо,…

Докладніше

ЯК індексують нормативну оцінку землі єдинщики 4 групи (колишні ФСПшники)?

ДФС УКРАЇНИ ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 01.02.2019 р. №378/6/99-99-12-02-03-15/ІПК

Докладніше

Як вносити корективи та виправляти помилки в розрахунку форми № 1ДФ?

ДФС УКРАЇНИ ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 01.02.2019 р. №360/10/26-15-13-06-12-ІПК

Докладніше

Чи треба обчислювати ЄСВ з заробітної плати, пенсії, стипендії, аліментів, допомог у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю, відшкодувань у зв’язку з каліцтвом або іншим ушкодженням здоров’я, інших соціальних виплат, які належали померлій особі (спадкодавцеві)?

ДФС УКРАЇНИ ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 05.02.2019 р. №391/6/99-99-13-02-03-15/ІПК

Докладніше

Як оподатковують доходи нерезидента, отримані за договором доручення на придбання цінних паперів?

ДФС УКРАЇНИ ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 04.02.2019 р. №381/6/99-99-15-02-02-15/ІПК

Докладніше

Чи можуть неприбуткові організації вести підприємницьку діяльність?

Офіс великих платників податків ДФС повідомляє, що Міністерство фінансів України листом від 06.02.2019 № 11210-09-5/3214, роз’яснено  можливість здійснення підприємницької діяльності громадськими об’єднаннями.

Докладніше

ОРЕНДАР ПРОДАВ ОБЄКТ НЕРУХОМОСТІ, АЛЕ НЕ ПЕРЕУКЛАВ ДОГОВІР ОРЕНДИ ДЕРЖКОМУНЗЕМЛІ: ЧИ МОЖЕ ВІН НЕ ПЛАТИТИ ОРЕНДНУ ПЛАТУ ЗА ЗЕМЕЛЬНІ ДІЛЯНКИ ДЕРЖАВНОЇ ТА КОМУНАЛЬНОЇ ВЛАСНОСТІ?

На жаль, уникнути сплати не вдасться. Він буде платником орендної плати доти, доки не розірве договір оренди з органом місцевого самоврядування. Підтвердження цій думці ми знаходимо в ІПК ДФСУ від 15.01.2018 р. № 136/6/99-99-12-02-03-15/ІПК. Її текст можна знайти тут.

Докладніше

Як виправити помилки, допущені у формі № Д5 звіту з ЄСВ, після закінчення терміну подання?

Яким чином ФОП у формі № Д5 (річна) звіту щодо сум нарахованого ЄCВ після закінчення терміну його подання виправити помилки, що стосуються грошових показників (в тому числі заповнено не ту таблицю форми № Д5 (річна) за період до 01.01.2018 р.)?

Докладніше

З ЯКОГО МОМЕНТУ ПОТРІБНО ПЛАТИТИ ОРЕНДНУ ПЛАТУ ЗА ЗЕМЕЛЬНІ ДІЛЯНКИ ДЕРЖАВНОЇ ТА КОМУНАЛЬНОЇ ВЛАСНОСТІ?

Орендарі сплачують орендну плату з дня виникнення права користування земділянкою, тобто з дня реєстрації права оренди (ст. 125 ЗКУ). Оренду сплачують протягом дії договору оренди.

Докладніше