Декретні у підприємця

Фізичні особи підприємці (незалежно від системи оподаткування) мають право на отримання матеріального забезпечення та соціальних послуг за умови сплати ЄСВ. Нагадаємо, що до 1 січня 2016 року для отримання грошей за лікарняним листком в зв’язку з вагітністю та пологами, приватним підприємцям (як на спрощеній, так і на загальній системі) необхідно було укладати «добровільні» договори страхування на сплату підвищеного єдиного соціального внеску. Тобто, без сплати ЄСВ за збільшеною ставкою, жінки-ФОП не були застрахованими особами і, відповідно, не мали права на отримання лікарняних в період хвороби або в разі виходу у відпустку…

Докладніше

Як платять декретні жінкам, які працюють за сумісництвом?

Жінки, які окрім основного місця роботи, працюють за трудовим договором на іншому підприємстві, мають повне право отримати допомогу по вагітності та пологах від обох роботодавців. Дане право регламентовано ч. 1 ст. 30 Закону «Про соціальне страхування».

Докладніше

Як розрахувати розмір допомоги по вагітності в 2019 році?

Розмір допомоги по вагітності та пологах розраховується сумарно і надається в повному обсязі незалежно від кількості днів відпустки, фактично використаних до пологів. Це обумовлено тим, що дана допомога надається працівниці як матеріальне забезпечення, яке компенсує втрату доходу (заробітної плати) за період відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами.

Докладніше

Виплата декретних більше 50 тис. грн готівкою: чи можливо це

Суб’єкти господарювання мають право здійснювати розрахунки готівкою протягом одного дня за одним або кількома платіжними документами: з фізичними особами — у розмірі до 50 000 (п’ятдесяти тисяч) гривень уключно. Це обмеження встановлено п. 6 розділу ІІ Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління НБУ від 29.12.2017 р. № 148.

Докладніше