Експортуємо товари: на яку дату визнавати ПДВ-зобов’язання і складати ПН

ДФС звернулася до Мінфіну з метою підтвердження або спростування своєї позиції стосовно визначення дати виникнення податкових зобов’язань з ПДВ у разі експорту товарів, у випадку, коли дата оформлення митної декларації та дата фактичного вивезення товарів за межі митної території України припадають на різні податкові періоди.

Докладніше

Як визначають податкові зобов’язання з ПДВ за касовим методом постачальники послуг із водопостачання і водовідведення та як внести зміни в податкових накладних у випадку зробленого ними неправильного запису про дату складання?

ІПК від 08.02.2019 р. №460/6/99-99-15-03-02-15/ІПК цікава тим, що в ній ДФСУ дала відповіді на два важливі запитання, які стосуються платників, які вправі користуватися так званим касовим методом: як правильно нараховувати зобов’язання з ПДВ та як виписувати розрахунки коригування (РК) до податкових накладних (ПН) за такими «касовими» операціями в разі виявлення помилок.

Докладніше

Чи можна включити до податкового кредиту суми ПДВ, сплачені в складі ціни прибирально-мийних робіт в автомобільному транспорті?

ГУ ДФС у Житомирській області ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 08.02.2019 р. №450/ІПК/06-30-12-01-19 Щодо включення сум податку на додану вартість до складу податкового кредиту, що сплачені при отриманні послуг із проведення прибирально — мийних робіт автомобільного транспорту

Докладніше

Пайовий внесок в розвиток інфраструктури міста: чи виникає тут об’єкт оподаткування ПДВ?

Позиція органів ДФСУ в даному питанні відносно стійка. Вони обґрунтовано вважають, що грошові кошти, сплачені замовником до місцевого бюджету як пайовий внесок на розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста, не є оплатою за поставку товарів/послуг, а тому не є об’єктом оподаткування ПДВ згідно вимог Податкового кодексу України.

Докладніше

Правила складання розрахунків коригування до податкових накладних, що видаються покуцям – платникам ПДВ

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ ЛИСТ від 22.06.2018    № 18983/7/99-99-15-03-02-17

Докладніше

Щодо визначення податкових зобов’язань з ПДВ при отриманні комунальним підприємством, сум бюджетних коштів за кодом бюджетної класифікації 2610

ДФС УКРАЇНИ ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 22.02.2019 р. № 703/ІПК/15-32-12-01-12

Докладніше

Щодо порядку віднесення до податкового кредиту сум ПДВ, зазначених у податкових накладних, у яких в індивідуальному податковому номері (далі ІПН) покупця не зазначено нупів, з яких починається такий ІПН

ДФС УКРАЇНИ ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 22.02.2019 р. № 701/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

Докладніше

ЯК ВИЗНАЧИТИ МІНІМАЛЬНУ БАЗУ ОПОДАТКУВАННЯ ПДВ ДЛЯ ОПЕРАЦІЙ З ПОСТАЧАННЯ САМОСТІЙНО ВИГОТОВЛЕНИХ ТОВАРІВ/ПОСЛУГ?

Підхід органів ДФСУ в даному питанні можна зрозуміти із тексту ІПК  від 01.02.2019 р. №358/6/99-99-15-03-02-15/ІПК, яку ви можете знайти тут.

Докладніше

На яку дату виникають зобов’язання по ПДВ при експорті товарів?

У разі якщо дата оформлення митної декларації та дата фактичного перетину митного кордону товарами митного кордону України припадають на різні податкові періоди, то датою виникнення податкових зобов’язань з ПДВ за операцією з вивезення товарів за межі митної території України у митному режимі експорту є дата оформлення митної декларації.

Докладніше

Пропустили ПДВ-реєстрацію — з якого числа нараховувати податок

Не секрет, що особа, яка підлягала обов’язковій реєстрації, але не зареєструвалася платником ПДВ, несе відповідальність на рівні зареєстрованого платника (п. 183.10 Податкового кодексу України).  Контролери пояснили, як відбувається нарахування ПДВ у випадку невчасного подання заяви на ПДВ-реєстрацію*.  

Докладніше

Які наслідки виникають у разі виявлення контролюючим органом розбіжностей даних податкової декларації з ПДВ та даних ЄРПН?

Згідно з п. 201.1 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VІ (далі – ПКУ) на дату виникнення податкових зобов’язань платник податку зобов’язаний скласти податкову накладну  (далі — ПН) в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) у встановлений ПКУ термін.

Докладніше

За яким регламентом органи ДФС проводять бюджетне відшкодування ПДВ

З метою вдосконалення механізму адміністрування відшкодування ПДВ, запровадження формування Реєстру заяв про суми бюджетного відшкодування ПДВ і налагодження ефективного контролю за порядком організації перевірок правомірності нарахування від’ємного значення ПДВ та/або бюджетного відшкодування ПДВ наказом ДФСУ від 14.04.2017 р. № 263 було затверджено Регламент взаємодії структурних підрозділів ДФС та головних управлінь ДФС в областях, м. Києві, Офісу великих платників податків ДФС у процесі бюджетного відшкодування податку на додану вартість та формування Реєстру заяв про суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість.

Докладніше