Дефекти в первинних документах самі по собі не можуть розглядатися, як підстава для позбавлення платника податку обов’язку відобразити доходи

У податковому обліку понесені витрати на придбання товарів/послуг та доходи від реалізації товарів/послуг мають бути підтверджені відповідними розрахунковими, платіжними та іншими документами, які містять відомості про господарську операцію, підтверджують її фактичне здійснення.

Докладніше

ДФСУ про неспівпадіння номенклатура в податкових накладних та первинних бухгалтерських документах

ДФС УКРАЇНИ ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 01.02.2019 р. №357/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

Докладніше

Які види первинних документів існують та яка їх суть

Законодавство не містить вичерпного переліку первинних документів, які використовуються в бухобліку. Основні види первинних документів наведемо у табличному вигляді:

Докладніше

Які обов’язкові реквізити первинних документів?

Документи, документи, документи. Саме вони оточують кожного бухгалтера день за днем, бо на підставі документів ведеться бухгалтерський облік. Але, щоб без побоювань використовувати у своїй діяльності первинку, треба в першу чергу знати, які обов’язкові реквізити повинні містити первинні документи.

Докладніше

Неістотні недоліки в первинних документах не завадять визнати господарську операцію

Неістотні недоліки в документах, що містять відомості про господарську операцію, не є підставою для невизнання господарської операції, за умови, що такі недоліки не перешкоджають можливості ідентифікувати особу, яка брала участь у здійсненні господарської операції, та містять відомості про дату складання документа, назву підприємства, від імені якого складено документ, зміст та обсяг господарської операції тощо. Це передбачено змінами до ст. 9 Закону «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», внесеними Законом України від 05.10.2017 р. № 2164-VIII. 

Докладніше

«СЕКРЕТИ» ДФСУ: ЯК АУДИТОРИ БУДУТЬ ВИЯВЛЯТИ ТА ОФОРМЛЯТИ СХЕМНИЙ ПОДАТКОВИЙ КРЕДИТ ТА БЕЗТОВАРНІ ОПЕРАЦІЇ. СБГ № 17 (2017) вересень

(коментар до листа ДФСУ від 02.11.2016 р. № 35277/7/99-99-14-02-02-17, далі – Лист № 35277) ДФСУ періодично оновлює знання платників податків і публічно нагадує їм, що добре знає, як саме платники ухиляються від сплати податків. Заодно і тренує працівників своїх підлеглих структур щодо правильності документального оформлення всіх виявлених ними порушень та безтоварних операцій.

Докладніше

Чи повинен платник податків надати посадовим особам контролюючого органу при проведенні перевірки копії первинних документів, якщо їх ведення здійнюється в електронній формі?

Згідно з п. 44.1 ст. 44 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI (далі – ПКУ) для цілей оподаткування платники податків зобов’язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов’язаних з визначенням об’єктів оподаткування та/або податкових зобов’язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов’язаних з обчисленням та сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством.

Докладніше

Чи повинен платник податків надати посадовим особам контролюючого органу при проведенні перевірки копії первинних документів, якщо їх ведення здійнюється в електронній формі?

Згідно з п. 44.1 ст. 44 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI (далі – ПКУ) для цілей оподаткування платники податків зобов’язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов’язаних з визначенням об’єктів оподаткування

Докладніше

Фізичні особи — підприємці зобов’язані забезпечити зберігання первинних документів

Головне управління ДФС у Луганській області наголошує. Для цілей оподаткування платники податків зобов’язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов’язаних з визначенням об’єктів оподаткування та/або податкових зобов’язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов’язаних з обчисленням і сплатою податків, зборів.

Докладніше

🔐 Коли рахунок-фактура стає первинним документом? СБГ № 4/2017 лютий

Матеріал надається тільки передплатникам "Справжньої Бухгалтерської Газети".

Замовляйте доступ за номером (067) 63-555-11 - всього 70 грн. на місяць

Докладніше