ЩО РОБИТИ, КОЛИ ПРОТЯГОМ ОПЕРАЦІЙНОГО ДНЯ НЕ НАДІЙШЛА КВИТАНЦІЯ ПРО ПРИЙНЯТТЯ ЧИ ЗУПИНЕННЯ РЕЄСТРАЦІЇ ПОДАТКОВОЇ НАКЛАДНОЇ АБО РОЗРАХУНКУ КОРИГУВАННЯ?

Нагадаємо, що такі квитанції мають надходити до вас протягом операційного дня (п.201.10 Податкового кодексу України (далі –ПКУ) та п. 14 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затверджений постановою КМУ від 29.12.2010 р. № 1246  (далі — Порядок № 1246)).

Докладніше

Заповнення графи 4 зведеної податкової накладної

У разі якщо придбані та/або виготовлені товари/послуги, необоротні активи частково використовуються в оподатковуваних операціях, а частково — ні, платник ПДВ зобов’язаний нарахувати податкові зобов’язання виходячи з бази оподаткування та скласти не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду і зареєструвати зведену податкову накладну в ЄРПН на загальну суму частки сплаченого (нарахованого) податку під час їх придбання або виготовлення, яка відповідає частці використання таких товарів/послуг, необоротних активів в неоподатковуваних операціях (п. 199.1 ПКУ).

Докладніше

Штрафи за несвоєчасну реєстрацію в ЄРПН застосовують і до помилково складених ПН

Платник ПДВ помилково склав зайву податкову накладну. Водночас така податкова накладна була зареєстрована в ЄРПН із порушенням граничних строків, установлених п. 201.10 ПКУ. Чи будуть штрафи за несвоєчасну реєстрацію такої податкової накладної?

Докладніше

Заповнення РК до ПН у випадку зміни ціни частини кількості однієї номенклатури

Яким чином заповнити розрахунок коригування (далі — РК) до податкової накладної (далі — ПН) у випадку зміни ціни частини кількості однієї номенклатури товарів/ послуг?

Докладніше

Безпідставно складено ПН відповідно до п. 198.5 ПКУ. Як виправити?

Яким чином складається розрахунок коригування до зведеної податкової накладної, безпідставно складеної відповідно до п. 198.5 ПКУ та зареєстрованої в Єдиному реєстрі податкових накладних?

Докладніше

Помилково склали дві податкові накладні на одну поставку. Як виправити?

При здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник ПДВ – продавець товарів/послуг зобов’язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН) та надати покупцю за його вимогою. У разі допущення платником ПДВ помилок при складанні податкової накладної, у тому числі не пов’язаних із зміною суми компенсації вартості товарів/послуг, передбачена можливість складання розрахунку коригування до податкової накладної, відповідно до п. 192.1 ПКУ. Такий розрахунок коригування підлягає реєстрації в ЄРПН: — постачальником (продавцем) товарів/послуг, якщо передбачається збільшення суми компенсації їх вартості або якщо коригування у підсумку не…

Докладніше

В ПН помилково не зазначено окрему товарну позицію. Податківці радять скласти «мінусовий» РК та нову ПН

Чи може платник податку скласти розрахунок коригування до податкової накладної, в якій не зазначено окрему товарну позицію, у зв’язку з чим загальна сума обсягів постачання за відповідною операцією, зазначена в такій податковій накладній, не відповідає первинним документам, оформленим за такою операцією?

Докладніше

Дві або більше ПН на суму однієї попередньої оплати: чи буде податковий кредит

Податкова накладна складається окремо на кожне повне або часткове постачання товарів/послуг, а також на суму коштів, що надійшли на поточний рахунок як попередня оплата (аванс). Тому складання двох або більше податкових накладних у випадку отримання попередньої оплати товарів/послуг однією сумою не відповідає нормам ПКУ та не дає можливості ідентифікувати операції.

Докладніше

ЦІНА ТОВАРУ В ПОДАТКОВІЙ НАКЛАДНІЙ: СКІЛЬКИ ЗНАКІВ ПІСЛЯ КОМИ МОЖНА ПИСАТИ У ВАРТІСНИХ ПОКАЗНИКАХ?

Питання кількості знаків після коми в питаннях ціноутворення та виписування податкових накладних останнім часом дуже цікавить платників ПДВ. Своїм клієнтам ми не радимо використовувати такий тип цін, тобто все таки рекомендуємо ціни без ПДВ фіксувати з фінансовим підходом, тобто встановлювати ціни у сумах, в яких після коми стоїть не більше двох знаків.

Докладніше

Як заповнювати податкову накладну, коли ціни на продукцію містять більше двох знаків після коми?

ДФС УКРАЇНИ ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 08.02.2019 р. №458/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

Докладніше

Помилкова податкова накладна зареєстрована пізніше: чи застосовується штраф?

  Суть спору. ПП «А» (позивач) було помилково складено податкову накладну. ПП «А» звернулось до суду з адміністративним позовом до Офісу великих платників податків (ОВПП) ДФС (відповідач) про визнання протиправним та скасування ППР, оскільки контролюючим органом при проведенні камеральної перевірки було встановлено порушення граничних термінів реєстрації податкових накладних. Судами було відмовлено в задоволенні позову. Справа дійшла до Верховного Суду.

Докладніше

Чи є ризик втрати податкового кредиту за накладними, в яких ціни вказані із трьома та більше знаками після коми?

Підхід фіскальних органів щодо даного питання на сьогодні досить лояльний. Вони вважають, що зареєстрована в ЄРПН податкова накладна, в якій вказано ціну постачання одиниці товару/послуги, яка містить після коми більше ніж два знаки є підставою для формування податкового кредиту за умови відповідності іншим вимогам, що визначені в Кодексі.

Докладніше

Податкові накладні (ПН) із трьома та більше знаками після коми: чи можна за ними відображати податковий кредит?

ГУ ДФС у м.Києві ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 08.02.2019 р. №455/ІПК/26-15-12-01-18 Про податок на додану вартість

Докладніше

Безоплатне постачання товарів чи послуг: визначаємо базу оподаткування та складаємо ПН

При безоплатному постачанні товарів/послуг складаються дві податкові накладні (далі — ПН). У ПН, складеній на суму, розраховану виходячи з фактичної ціни постачання у графі 7 (ціна постачання одиниці товару/послуги без урахування ПДВ) та у графі 10 (обсяг постачання (база оподаткування) без урахування ПДВ) зазначається «0», графа 11 (сума ПДВ) не заповнюється, нулі, прочерки та інші знаки чи символи у цій графі не проставляються. Інші графи такої ПН заповнюються в загальному порядку.

Докладніше

Чи застосовуються штрафні санкції за порушення термінів реєстрації податкових накладних, які не надаються покупцю?

Бухгалтери, як і все людство, завжди відкладають все найважливіше на останній день. Тому і  виходить, що податкові накладні часто реєструються в останню мить, а інколи і з порушенням граничних строків. Тому важливо розуміти, за невчасну реєстрацію яких ПН бухгалтер може отримати «по щапці» у вигляді штрафних санкцій, а за які не передбачено покарання.

Докладніше