Виплати за лікарняним листом: умови застосування ПСП

Платник податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді заробітної плати, на суму податкової соціальної пільги (далі – ПСП) (п.п. 169.1 ПКУ).

Докладніше

Яким чином повідомити роботодавця, що чоловік (дружина) не користується правом на «дитячу» пільгу?

Яка передбачена форма заяви (довідки) підтвердження, що чоловік (дружина) не користується правом на підвищений граничний розмір доходу кратно кількості дітей, що дає право на ПСП?

Докладніше

Чи потрібно кожен рік переподавати заяву на податкову соціальну пільгу?

Щорічно подавати заяву про застосування ПСП, якщо підстава для її застосування залишається незмінною, не вимагається.

Докладніше

Які документи необхідно подати для застосування податкової соціальної пільги особі, яка має двох та більше дітей віком до 18 років

1. Заява про застосування ПСП.

Докладніше

Хто має право на збільшений розмір податкової соціальної пільги

На додаковий розмір податкової соціальної пільги мають право працівники, які — мають двох та більше дітей віком до 18 років; — одинока мати або батько, який/яка мають дитину до 18 років; — вдова/вдівець, який/яка мають дитину до 18 років; — опікун чи піклувальник, який має дитину до 18 років; — особа, яка утримує дитину інваліда віком до 18 років. ПСП для працівників, які мають дітей, у 2019 році Категорія платника податків Граничний розмір доходу, який надає право на отримання ПСП, грн Розмір ПСП, % Розмір ПСП, грн Підстава Особа, яка…

Докладніше

Податкова соціальна пільга для категорій працівників, для яких не передбачено додаткових пільг

Платник податку має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді зарплати, на суму ПСП, що передбачено п. 169.1 ПКУ.

Докладніше

Фізична особа не може скористатися соціальною пільгою на новому місці роботи у місяці, в якому пільгу застосовано за попереднім

Оскільки платник податків має право на отримання податкової соціальної пільги лише від одного працедавця і реалізував це право у звітному місяці на старому місці роботи, то така фізична особа не має права на отримання в цьому місяці податкової соціальної пільги на новому місці роботи.

Докладніше

Працівник неправомірно застосував ПСП: дії роботодавця

Працівника, який застосовує податкову соціальну пільгу (далі — ПСП) більш ніж за одним місцем роботи, оштрафують в розмірі 100% суми недоплати за відповідний період незалежно від того, чи планує такий працівник відновлювати право на отримання податкової соціальної пільги чи ні.

Докладніше