ЧИ ЗОБОВ’ЯЗАНИЙ ФОП, ЯКИЙ В ОСНОВНОМУ ЗНАХОДИТЬСЯ ЗА КОРДОНОМ, ПОДАВАТИ ЩОРІЧНУ ДЕКЛАРАЦІЮ ПРО ДОХОДИ?

З одного боку відповідь була очевидною – так, повинні подавати. Такий підхід фіскальних органів ми читаємо в ІПК від 04.02.2019 р. №388/ІПК/26-15-13-06-12, де ГУ ДФС у м.Києві пояснила таке: спершу треба визначитися чи часом даний підприємець не є нерезидентом у розумінні Податкового кодексу України (далі – ПКУ). Утім майже очевидно, що не є – адже і ФОПом зареєстрований в Україні, і є громадянином України. Згідно ПКУ якщо неможливо визначити резидентський статус фізособи, використовуючи положення пп. 14.1.123 ПКУ, то фізична особа вважається резидентом, якщо вона є громадянином України. згідно пп. 16.1.3…

Докладніше

Чи повинні подавати щорічну декларацію про доходи громадяни, які перебувають за кордоном на заробітках, але при цьому зареєстровані як підприємці (ФОПи) в Україні?

Головне управління ДФС у м.Києві ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 04.02.2019 р. №388/ІПК/26-15-13-06-12 Головне управління ДФС у м. Києві відповідно до статті 52 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року М 2755-ІУ зі змінами та доповненнями (далі — Кодекс) розглянуло Ваше звернення про надання індивідуальної податкової консультації щодо обов’язку подання декларації фізичною особою — підприємцем, який перебуває на загальній системі оподаткування, і в межах компетенції повідомляє. Відповідно до підпункту 16.1.3 пункту 16.1 статті 16 Кодексу платники податків зобов’язані подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації,…

Докладніше

ДФС про оподаткування фіндопомоги, отриманої підприємцем

Сума поворотної фінансової допомоги, отриманої фізичною особою — підприємцем — платником єдиного податку, яка не повертається протягом 12 календарних місяців із дня її отримання, включається до складу доходу платника єдиного податку.

Докладніше