Дії юрособи — єдинника при порушенні умов перебування на спрощеній системі оподаткування

Відповідно до п.п. 298.2.3 ПКУ платники єдиного податку зобов’язані перейти на сплату інших податків і зборів, визначених ПКУ, у таких випадках та в строки:

Докладніше

Про перехід фізичної особи – підприємця на спрощену систему оподаткування

Відповідно до п. 291.3 ПКУ фізична особа – підприємець (далі – ФОП) може самостійно обрати спрощену систему оподаткування, якщо така особа відповідає вимогам, встановленим главою 1 розділу ХIV Кодексу, та реєструється платником єдиного податку в порядку, визначеному цією главою.

Докладніше

Терміни подання заяви юридичними особами для обрання спрощеної системи оподаткування

Новостворені суб’єкти господарювання – юридичні особи, які планують обрати спрощену систему оподаткування подають заяву протягом 10 днів з дня державної реєстрації у разі обрання ставки єдиного податку, встановленої для третьої групи, яка не передбачає сплату ПДВ (п.п. 298.1.2 ПКУ).

Докладніше

Порушення умов перебування на другій групі єдинником. Яка відповідальність?

Фізична особа-підприємець порушила умови перебування на другій групі платників єдиного податку, надавши послуги юридичній особі, що застосовує загальну систему оподаткування. Яку відповідальність передбачено нормами Податкового кодексу України (далі – Кодекс) за таке порушення?

Докладніше

Про нарахування амортизації після переходу на загальну систему зі спрощеної системи оподаткування

У разі якщо платник податку переходить зі спрощеної системи оподаткування на загальну систему оподаткування слід правильно визначити балансову вартість для нарахування амортизації основних засобів і нематеріальних активів, придбаних під час перебування такого платника на спрощеній системі оподаткування.

Докладніше

Як оподатковуються кошти, отримані юрособою-загальносистемником за операції, здійснені під час перебування на спрощеній системі

ГУ ДФС в Одеській області в листі від 26.09.2016 р. № 2116/10/15-32-12-01-14 роз’яснило: кошти, отримані підприємством після переходу на загальну систему оподаткування, за операції, здійснені в період перебування суб’єкта господарювання на спрощеній системі оподаткування, включаються в дохід підприємства, що обкладаються податком на прибуток.

Докладніше

Перехід зі спрощеної системи на загальну: чи можна врахувати витрати, здійснені до переходу

Порядок оподаткування доходів фізичних осіб – підприємців передбачений ст. 177 Податкового кодексу України. Об’єктом оподаткування є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та негрошовій формі) і документально підтвердженими витратами, пов’язаними з господарською діяльністю такої фізичної особи – підприємця.

Докладніше