Як платять декретні жінкам, які працюють за сумісництвом?

Жінки, які окрім основного місця роботи, працюють за трудовим договором на іншому підприємстві, мають повне право отримати допомогу по вагітності та пологах від обох роботодавців. Дане право регламентовано ч. 1 ст. 30 Закону «Про соціальне страхування».

Докладніше

Сумісництво та суміщення

Відповідно до ст. 21 Кодексу законів про працю України працівник має право реалізувати свої здібності до продуктивної і творчої праці шляхом укладення трудового договору на одному або одночасно на декількох підприємствах, в установах, організаціях, якщо інше не передбачене законодавством, колективним договором або угодою сторін.

Докладніше

Як індексувати зарплату, якщо працівник — сумісник?

Зарплату індексують за наявності інформації про суму проіндексованого доходу за основним місцем роботи. Для цього зовнішній сумісник має надати довідку з його основного місця роботи про суми проіндексованогої зарплати (коли довідки немає, індексацію не нараховують). Доходи внутрішнього сумісника роботодавець індексує на підставі своїх облікових даних.

Докладніше

У скількох роботодавців можна працювати за зовнішнім сумісництвом?

Відповідь надає головний державний інспектор відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Кіровоградській області Людмила Філоненко.

Докладніше