Відповідальність ФОП за несвоєчасно сплачений авансовий внесок єдиного податку

Несплата (неперерахування) фізичною особою – підприємцем, яка є платником єдиного податку відповідно до підпунктів 1 та 2 п. 291.4 ПКУ, авансових внесків єдиного податку в порядку та у строки, визначені ПКУ, тягне за собою накладення штрафу в розмірі 50 % ставки єдиного податку, обраної таким платником єдиного податку відповідно до ПКУ.

Докладніше

Чи може бабуся піти у декретну відпустку, якщо мати дитини – ФОП?

Відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку може бути використана повністю або частинами також батьком дитини, бабою, дідом чи іншими родичами, які фактично доглядають за дитиною, або особою, яка усиновила чи взяла під опіку дитину.

Докладніше

ЯК ФОПИ-ЄДИНЩИКИ ЗВІТУЮТЬ ПРО ЄСВ ЗА ПІДСУМКАМИ РОКУ?

Це стосується не лише єдинщиків, а й ФОПів на загальній системі оподаткування. Усі платники єдиного внеску зобов’язані подавати звітність з єдиного внеску за основним місцем обліку платника єдиного внеску у строки, порядку та за формою, визначених законодавством (п. 4 ч. 2 ст. 6 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 р. № 2464  (далі — Закон № 2464)).

Докладніше

Роз’яснення щодо трудового розпорядку у роботодавців — підприємців

У листі від 28.12.2017 р. № 568/0/22-17/134 Міністерства соціальної політики України зазначено, що відповідно до статті 2 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП) працівники реалізують право на працю шляхом укладення трудового договору про роботу на підприємстві, в установі, організації або з фізичною особою.

Докладніше

Про перехід фізичної особи – підприємця на спрощену систему оподаткування

Відповідно до п. 291.3 ПКУ фізична особа – підприємець (далі – ФОП) може самостійно обрати спрощену систему оподаткування, якщо така особа відповідає вимогам, встановленим главою 1 розділу ХIV Кодексу, та реєструється платником єдиного податку в порядку, визначеному цією главою.

Докладніше

Чи має право на податкову знижку ФОП, який одночасно є найманим працівником та отримує доходи у вигляді заробітної плати?

Податкова знижка для фізичних осіб, які не є суб’єктами господарювання, – це документально підтверджена сума (вартість) витрат платника податку – резидента у зв’язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів — фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати, у випадках, визначених п.п. 14.1.170 ПКУ.

Докладніше

Порядок обчислення ЄСВ за звітний квартал ФОП на загальній системі оподаткування

Пунктом 2 ч. 1 ст. 7 Закону України від 08.07.2010 р. № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон № 2464) для фізичних осіб – підприємців (далі – ФОП) на загальній системі оподаткування базою нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄСВ) є сума доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб. При цьому сума ЄСВ не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску на місяць.

Докладніше

ФОП З ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЙ: НЕВЖЕ ПОДВІЙНЕ ОПОДАТКУВАННЯ?

Приводом підняти дане питання стала ІПК від 05.02.2019 р. №398/ІПК/05-99-13-07-24, в якому ГУ ДФС в Донецькій області пояснила правила оподаткування доходів ФОПів, місцезнаходженням або місцем проживання яких є тимчасово окупована територія та/або територія населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення (незалежно від системи оподаткування).

Докладніше

ЧИ МОЖЕ ФОП ВКЛЮЧИТИ ДО СВОЇХ ВИТРАТ ВИТРАТИ НА СПЛАТУ СУДОВОГО ЗБОРУ?

Позиція ДФСУ в даному питанні була передбачуваної. Органи ДФС не люблять всі витрати, яких прямо не названо в ПКУ, як допустимі для ФОПів.

Докладніше

ЧИ ЗОБОВ’ЯЗАНИЙ ФОП, ЯКИЙ В ОСНОВНОМУ ЗНАХОДИТЬСЯ ЗА КОРДОНОМ, ПОДАВАТИ ЩОРІЧНУ ДЕКЛАРАЦІЮ ПРО ДОХОДИ?

З одного боку відповідь була очевидною – так, повинні подавати. Такий підхід фіскальних органів ми читаємо в ІПК від 04.02.2019 р. №388/ІПК/26-15-13-06-12, де ГУ ДФС у м.Києві пояснила таке: спершу треба визначитися чи часом даний підприємець не є нерезидентом у розумінні Податкового кодексу України (далі – ПКУ). Утім майже очевидно, що не є – адже і ФОПом зареєстрований в Україні, і є громадянином України. Згідно ПКУ якщо неможливо визначити резидентський статус фізособи, використовуючи положення пп. 14.1.123 ПКУ, то фізична особа вважається резидентом, якщо вона є громадянином України. згідно пп. 16.1.3…

Докладніше

Чи вважаються помилково перераховані кошти доходом ФОП-єдинника

Скажіть, будь ласка, якщо фізична особа — підприємець, платник єдиного податку другої групи, отримав на банківський рахунок кошти, які згодом виявились помилково перераховані. Кошти через певний період було повернено. Чи вважаються ці кошти доходом підприємця?

Докладніше

ФОП знявся з реєстрації та зареєструвався повторно: як звітувати з ЄСВ

У разі припинення підприємницької діяльності й повторної реєстрації протягом року необхідно буде подати два Звіти про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого ЄСВ: один — «ліквідаційний» — до дня державної реєстрації припинення. Строк сплати зобов’язань, визначених фізичною особою — підприємцем у Звіті з позначкою «ліквідаційний», настає в день подання такого Звіту, відповідно, єдиний внесок необхідно сплатити до дня подання Звіту включно; другий — «початковий» — у законодавчо визначений строк. Податківці в ІПК від 27.10.2017 р. № 2411/С/99-99-08-02-01-14/ІПК зауважили: зняття з обліку фізичної особи як платника ЄСВ здійснюється відповідно до п.…

Докладніше

Заповнення податкової декларації ФОП — платника єдиного податку у разі зміни протягом року групи платника єдиного податку

Відповідно до п. 296.2 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) платники єдиного податку першої та другої груп подають до контролюючого органу податкову декларацію платника єдиного податку у строк, встановлений для річного податкового (звітного) періоду, в якій відображаються обсяг отриманого доходу, щомісячні авансові внески, визначені п. 295.1 ПКУ.Така податкова декларація подається, якщо платник єдиного податку не допустив перевищення протягом року обсягу доходу, визначеного у п. 291.4 ПКУ, та/або самостійно не перейшов на сплату єдиного податку за ставками, встановленими для платників єдиного податку другої або третьої групи.

Докладніше

Податок на нерухомість: оподаткування об’єктів, що перебувають у власності фізичних осіб, які здійснюють підприємницьку діяльність

Відповідно до п.п. 266.1.1 Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. № 2755-VI (далі – ПКУ) платниками податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості.

Докладніше