Зміна адреси ФОП: куди звітувати та сплачувати єдиний податок

У разі зміни податкової адреси, пов’язаної зі зміною адміністративного району фізичною особою — підприємцем — платником єдиного податку, подання податкової декларації платника єдиного податку та сплата єдиного податку здійснюються за попереднім місцем податкової адреси (неосновним місцем обліку) до закінчення поточного бюджетного року, а починаючи з 1 січня наступного року — за новою податковою адресою (основним місцем обліку).

Докладніше

Підприємство — платник єдиного податку повертає аванс. Як відкоригувати дохід

Доходом платника єдиного податку для юридичної особи є будь-який дохід, включаючи дохід представництв, філій, відділень такої юридичної особи, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі.

Докладніше

Відповідальність ФОП за несвоєчасно сплачений авансовий внесок єдиного податку

Несплата (неперерахування) фізичною особою – підприємцем, яка є платником єдиного податку відповідно до підпунктів 1 та 2 п. 291.4 ПКУ, авансових внесків єдиного податку в порядку та у строки, визначені ПКУ, тягне за собою накладення штрафу в розмірі 50 % ставки єдиного податку, обраної таким платником єдиного податку відповідно до ПКУ.

Докладніше

Які дії ФОП — платника ЄП у разі перевищення обсягу доходу, визначеного для платника ЄП відповідної групи?

Відповідно до п. 293.8 ПКУ ставки, встановлені п. 293.3 — 293.5 ПКУ, застосовується з урахуванням таких особливостей: 1) платники єдиного податку  (далі — ЄП) першої групи, які у календарному кварталі перевищили обсяг доходу, визначений для таких платників у п. 291.4 ПКУ, з наступного календарного кварталу за заявою переходять на застосування ставки ЄП, визначеної для платників ЄП другої або третьої групи, або відмовляються від застосування спрощеної системи оподаткування.

Докладніше

Протягом календарного року суб’єкт господарювання може перейти на єдиний податок один раз

Суб’єкт господарювання, який є платником інших податків, може прийняти рішення про перехід на спрощену систему оподаткування шляхом подання заяви до фіскального органу не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу.

Докладніше

Підприємець – платник єдиного податку надає в оренду частину приміщення. Що необхідно враховувати?

Фізична особа-підприємець, що застосовує спрощену систему оподаткування, має обмеження при здійсненні орендних операцій. Так, не можуть бути платниками єдиного податку фізичні особи — підприємці, які надають в оренду:

Докладніше

ЯК В 2017 РОЦІ ПОТРІБНО БУЛО ІНДЕКСУВАТИ ОЦІНКУ ЗЕМЕЛЬНОЇ ДІЛЯНКИ ПЛАТНИКАМ ЄДИНОГО ПОДАТКУ 4 ГРУПИ?

В ІПК від 01.02.2019 р. №378/6/99-99-12-02-03-15/ІПК, текс якої можна знайти тут, фіскали пояснили таке: оскільки Товариство обрало спрощену систему оподаткування та є платником єдиного податку на 4 групі, для обчислення бази оподаткування яким дія спеціального порядку індексації оцінки землі на 2017 рік, на відміну від попереднього року у п. 5 підрозділу 8 «Особливості справляння єдиного та фіксованого податку» Розділу ХХ Перехідних положень Кодексу не встановлена, то Товариство при обчисленні податкових зобов’язань з Податку має керуватися загальним порядком індексації оцінки, встановленому п. 289.2 ст. 289 Податкового кодексу України. В останньому, нагадаємо,…

Докладніше

ЯК індексують нормативну оцінку землі єдинщики 4 групи (колишні ФСПшники)?

ДФС УКРАЇНИ ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 01.02.2019 р. №378/6/99-99-12-02-03-15/ІПК

Докладніше

ЄДИНИЙ ПОДАТОК У 2018 РОЦІ

(коментар до Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році» від 07.12.2017 р. № 2245-VIII, далі – Закон № 2245) Радує, що питання про ліквідацію спрощеної системи навіть не піднімали. Питання ж не в системі, а в тім, як ми її використовуємо. Серед важливих змін маємо таке: Платників єдиного податку (юридичних осіб) більше не платять «дивідендний» авансовий внесок з податку на прибуток (див. абз. 7 п.п. 57.11.2 ПКУ). Щоправда в останньому абзаці пп. 57.11.2 ПКУ досі…

Докладніше

Чи дозволять залишатися на єдиному податку групи 3 після укладення договору позички авто з власними працівниками

ПКУ не обмежує юросіб – єдинників групи 3 в укладанні договорів позички транспортного засобу на безоплатній основі з власними працівниками. Договірні відносини регулюються Цивільним кодексом України.

Докладніше