Чи є витратами адвоката сплачені суми ЄСВ та військового збор

«Вісник. Офіційно про податки». До витрат адвоката може бути врахована сплата ним внесків до ПФУ, у тому числі на користь найманих працівників, та фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування. Військовий збір є загальнодержавним збором і не належить до витрат, необхідних для провадження незалежної адвокатської діяльності. Отже, фізична особа — адвокат, яка здійснює незалежну професійну діяльність, при обчисленні оподатковуваного доходу має право включити до витрат документально підтверджену суму сплаченого ЄСВ, визначену відповідно до вимог Закону № 2464, військовий збір не належить до витрат. ІПК від 13.05.2019 р. № 2111/Ч/26-15-13-06-12-ІПК.

Докладніше

Помилково сплатили суми ЄСВ за старими рахунками: алгоритм дій

Через зміну рахунків зі сплати ЄСВ з 02.05.2019 р. від платників податків надходять звернення щодо можливості повернення коштів, які були помилково сплачені на старі рахунки. У зв’язку з цим надаємо роз’яснення, як мають діяти платники у разі виникнення такої ситуації.

Докладніше

ФОП не веде діяльність, не отримує дохід, має борг з ЄСВ. Чи можна розстрочити заборгованість?

Питання забезпечення збору та обліку ЄСВ, умови та порядок його нарахування і сплати регулює Закон України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 р. № 2464-VІ.

Докладніше

ЄСВ, перерахований на старі рахунки, повертається платникам як нез’ясовані надходження

На виконання наказу Мінфіну від 03.04.2019 р. № 135 «Про затвердження Змін до Положення про рух коштів єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» Казначейство забезпечило відкриття рахунків 3719 для органів Державної фіскальної служби України та органів Пенсійного фонду України (в частині погашення заборгованості по сплаті єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄСВ) станом на 1 жовтня 2013 р.) на балансі центрального апарату Казначейства (код банку – 899998, банк отримувача – Казначейство України (ЕАП)), які почали діятиз 2 травня 2019 р.

Докладніше

Несплата роботодавцем ЄСВ призводить до проблем з нарахуванням пенсій працівникам

Відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» громадяни мають право на отримання пенсій та соціальних послуг із солідарної системи зокрема за наявності необхідного страхового стажу. Стаж обчислюється за даними персоніфікованого обліку відомостей про застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Докладніше

Останній день сплати ЄСВ підприємцями — 19 квітня

Відповідно до ч. 7 ст. 9 Закону України від 08.07.2010 р. № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» ЄСВ сплачується шляхом перерахування платником безготівкових коштів з його банківського рахунку. Платники, які не мають банківського рахунку, сплачують внесок шляхом готівкових розрахунків через банки чи відділення зв’язку.

Докладніше

Оприлюднено нові рахунки для сплати ЄСВ

Нагадуємо, Державна казначейська служба України повідомила, що з 02.05.2019 р. функціонуватимуть нові рахунки для сплати ЄСВ, які відкриті на балансі центрального апарату Казначейства (код банку — 899998).

Докладніше

З 2 травня 2019 року діятимуть нові рахунки для сплати ЄСВ

Державна казначейська служба України звертає увагу платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄСВ), що з02.05.2019 функціонуватимуть нові рахунки для сплати ЄСВ, які відкриті на балансі центрального апарату Казначейства (код банку — 899998).

Докладніше

Адвокат протягом місяця не отримував доходи: чи платити мінімальний ЄСВ?

Позиція фіскалів в даному випадку досить обґрунтована: платник єдиного внеску, визначений п.5 частини першої ст.4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 р. № 2464-ХІІ (далі — Закон № 2464), який перебуває на обліку у контролюючому органі, у разі неотримання доходу у звітному періоді, зобов’язаний визначити базу нарахування єдиного внеску та сплатити суму внеску у розмірі не менше мінімального страхового внеску на місяць, незважаючи на наявність трудових відносин з роботодавцем.

Докладніше

Виплати за договором підряду: нюанси нарахування ЄСВ

Порядок укладення  договорів  цивільно – правового характеру, зокрема  договору підряду, регулюються Цивільним кодексом (далі — ЦКУ). За договором підряду одна сторона (підрядник) зобов’я­зується на свій ризик виконати певну роботу за завданням другої сторони (замовника), а замовник зобов’язується прийняти та оплатити виконану роботу (ст. 837 ЦКУ).

Докладніше

ЯК ФОПИ-ЄДИНЩИКИ ЗВІТУЮТЬ ПРО ЄСВ ЗА ПІДСУМКАМИ РОКУ?

Це стосується не лише єдинщиків, а й ФОПів на загальній системі оподаткування. Усі платники єдиного внеску зобов’язані подавати звітність з єдиного внеску за основним місцем обліку платника єдиного внеску у строки, порядку та за формою, визначених законодавством (п. 4 ч. 2 ст. 6 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 р. № 2464  (далі — Закон № 2464)).

Докладніше

З ЯКОЇ ДАТИ ФОП-РОБОТОДАВЕЦЬ МОЖЕ ЗАСТОСУВАТИ ЗНИЖЕНУ СТАВКУ НАРАХУВАННЯ ЄСВ З ПРАЦІВНИКА-ІНВАЛІДА?

Головна ідея – немає ніякої різниці в даному питанні між роботодавцем юрособою чи ФОПом. Правила ідентичні. Адже Закон України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 р. № 2464-VI (далі — Закон № 2464) (ч. 13 ст. 8) ЄСВ за ставкою 8,41% нараховується в т.ч. фізособами — підприємцями, у тому числі ті, хто  обрав спрощену систему оподаткування, із доходів осіб з інвалідністю.

Докладніше

Нарахування ЄСВ з працівників-інвалідів: які документи потрібні для підтвердження інвалідності і початку використання зниженої ставки?

ГУ ДФС у Черкаській області ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 06.02.2019 р. №417/ІПК/23-00-13-01-07 Про нарахування єдиного внеску

Докладніше